اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

اتحادیه اروپا نگران از استفاده از پهپادها در حملات تروریستی

اتحادیه اروپا نگران از استفاده از پهپادها در حملات تروریستی

کمیسیونر اتحادیه اروپا هشدار داد، با هوشمند شدن پهپادها تروریست‌ها می‌توانند از آن‌ها برای اجرای حملات مرگبار سوءاستفاده کنند. یک سناریو شامل پخش عوامل بیولوژیکی بر فراز یک استادیوم فوتبال است.

 کمیسیون اروپایی شنبه درباره استفاده بالقوه از پهپادها برای اجرای حملات تروریستی هشدار داد.

جولیان کینگ، کمیسیونر امنیتی اتحادیه اروپا شنبه در مصاحبه با روزنامه آلمانی ولت آم زونتاگ گفت، آن کسانی که به دنبال حمله به شهرها و شهروندان اروپایی هستند ممکن است از این فناوری استفاده کنند.

او گفت: پهپادها قدرتمندتر و هوشمندتر می‌شوند و همین آن‌ها را برای استفاده قانونی و همچنین اقدامات خصمانه جذاب‌تر می‌کند. با پیشرفت فناوری، مقام‌ها باید بر این تهدید به شکل کنونی آن و اینکه در آینده به چه صورت خواهد شد، نظارت کنند.  

روزنامه ولت به نقل از آژانس ضد تروریسم فرانسه سناریویی را توضیح داد که در آن از پهپادهای بدون سرنشین حامل عوامل بیولوژیکی احتمالا برای انتشار این مواد روی استادیوم‌های فوتبال استفاده می‌شود. 

این روزنامه با استناد به منابع مطلع گزارش داد، یگان هماهنگی فرانسه برای مبارزه علیه تروریسم (UCLAT) دسامبر گذشته گزارش محرمانه‌ای به کمیته ویژه تروریسم در پارلمان اروپایی داشت که نسبت به چنین احتمالی هشدار داده بود.

کمیسونر امنیتی اتحادیه اروپا گفت، این کمیسیون حامی تلاش‌های کشورهای اروپایی برای "ایجاد شبکه‌های تشریک اطلاعات، افزایش مشارکت بین‌المللی و تامین اعتبار پروژه‌های مبارزه با تهدید پهپادها" است.  / ایسنا

کپی