اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
حسین کلهر بابت اظهاراتش درباره لوگوی استقلال عذرخواهی کرد

شوخی کردم!

شوخی کردم!

یک بار دیگر پرداختن به لوگو در تلویزیون دردسر ساز شد.

  16 فروردین سال 97 و در شب دیدار تیم‌های آاس رم و بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا اتفاقی عجیب در صداوسیما رخ داد و برنامه «گزارش ورزشی» که فوتبال‌های خارجی را پوشش می‌دهد، تصویر لوگوی باشگاه رم که در آن گرگی ماده در حال شیر دادن به دو کودک دوقلو است را به صورت سانسور شده بر دیواره استودیوی خود منتشر کرد که این موضوع بازتاب منفی زیادی در رسانه‌های مختلف جهان داشت و اکانت رسمی باشگاه رم در توییتر هم با انتشار عکس سانسور شده و لوگوی اصلی نوشت: «اگر مرا در این حالت (لوگوی اصلی) دوست نداری، می‌توانی در این حالت (سانسور شده) دوست داشته باشی.»
صبح امروز و در برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه3 سیما، باز هم لوگوی یک باشگاه سوژه شد و حسین کلهر مجری این برنامه با خبر توقیف لوگوی استقلال به علت بدهی ۳۰۰ میلیون تومانی این باشگاه شوخی کرد و گفت:«اگر این لوگو توقیف شد، در لوگو جدید سوراخ‌هاشو کمتر کنید.» انتشار ویدیویی کوتاه از این بخش از صحبت‌های مجری، با واکنش منفی کاربران فضای مجازی به خصوص هواداران استقلال همراه شد. باشگاه استقلال هم با انتشار اطلاعیه‌ای، شدیداً به این موضوع اعتراض کرد: «در شرایطی که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با پول مردم اداره می‌شود و باید به مردم و علایق‌شان احترام بگذارد، متأسفانه یکی از مجریان این سازمان در یک برنامه تلویزیونی به طور آشکار و مستقیم به باشگاه استقلال و نشان رسمی آن اهانت کرده است. باتوجه به سابقه این رفتارهای سخیف توسط مجریان مختلف تلویزیونی، باشگاه استقلال تا زمان عذرخواهی رسمی سازمان صداوسیما همکاری خود را با این سازمان قطع خواهد کرد. بدون تردید مجموعه هواداران، پیشکسوتان و حامیان رسانه‌ای این باشگاه به دلیل احترام به نام و نشان استقلال بزرگ، باشگاه را در این راه همراهی خواهند کرد.»
پس از این موضوع، مجری شبکه 3 با انتشار پستی در اینستاگرامش اعلام کرد که قصد شوخی با عوامل برنامه همچون کارگردان و تهیه کننده برنامه و کری با آنها را داشته که استقلالی هستند. حسین کلهر در ادامه عذرخواهی کرد و نوشت:«از همه استقلالی‌ها به خاطر شوخی نامناسبی که با لوگوی این باشگاه کردم عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم طرفداران با معرفت این باشگاه بنده را ببخشند. به امید اینکه پرچم استقلال همچنان بالا بماند و روز به روز تالار افتخاراتش پربارتر شود. به امید ستاره‌های بیشتر و بیشتر روی پیراهن استقلالی‌ها.»
اما ماجرا به همین جا ختم نشد و وریا غفوری هم با انتشار پستی در صفحه‌اش در اینستاگرام به این موضوع واکنش تندی نشان داد. کاپیتان استقلال نوشت: «صدا و سیما سازمانی است که متأسفانه خیلی وقت است بسیاری از مخاطبینش را از دست داده و شاهد ریزش هرچه بیشتر مخاطبینش هستیم. در این سازمان به صورت واضح شاهد حضور افرادی هستیم که هنوز از نظر شعور و درک به بلوغ نرسیده‌اند، چه برسد که بتوانند در جایگاه مجری برنامه درخور شان مردم ایران را اداره کنند. توهین مجری صداوسیما به پرافتخارترین تیم ایرانی به شان و منزلت این باشگاه و پرطرفدار کوچک‌ترین خدشه‌ای وارد نکرد بلکه وضعیت سیاه صداوسیما را سیاه‌تر کرد. لازم به ذکر است ندادن حق پخش تلویزیونی که از بدیهی‌ترین حقوق باشگاه‌های فوتبال است، ضربه‌ای بزرگ به پیکره فوتبال از جانب صدا و سیما زده است.»
ماجرای جنجالی که با پخش برنامه صبحگاهی آغاز شده بود تا عصر امروز ادامه داشت. با وجود ابراز ندامت مجری برنامه سلام صبح بخیر، احمد خلیل زاده عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال از شکایت این باشگاه از صداوسیما خبر داد و به ورزش سه گفت: «بشدت تمام ارکان باشگاه مثل هواداران عزیز این تیم از اقدامی که در یک برنامه تلویزیونی انجام شد ناراحت هستند. من در ایران نیستم ولی از طریق واحد حقوقی باشگاه و آقای فتحی هماهنگ کرده ایم و حتماً از صداوسیما شکایت خواهیم کرد. حتماً تا لحظه آخر پیگیر این شکایت خواهیم بود تا دیگر شاهد چنین رفتارهایی از سوی رسانه‌های این مملکت نباشیم.»
کپی