اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

گفت وگوی اینستاگرامی ظریف با مردم

ابوموسی اشعری نیستم

ابوموسی اشعری نیستم

وزیر امور خارجه ایران با انتشار خبری در صفحه اینستاگرام خود از مشارکتش در یک برنامه خیریه جهت کمک به سیل زدگان خبر داد و پاسخگوی سؤالات و سخنان محبت آمیز شمار زیادی از مخاطبانش شد.

  محمد جواد ظریف روز جمعه با همراهی همسر خود و در حالی که برای نخستین بار با پوششی غیررسمی  در یک مراسم خیریه که به منظور کمک به سیل‌زدگان از سوی مؤسسه «سروش مولانا» و با حضور پیروزحناچی شهردار تهران برگزار شده بود، حضور یافته بود، گفت که «من به همراه همسرم در این مراسم شرکت کردیم که ذره‌ای کوچک از دریای محبت، مهر، همراهی و همدلی شما با هموطنان عزیز سیل‌زده باشیم». ظریف پس از این مراسم ضمن انتشار خبر و تصاویر این مراسم در صفحه اینستاگرام خود پاسخگوی نقطه نظرات شمار زیادی از مخاطبانش شد که بعضی از آنها انتقاداتی را هم مطرح کرده بودند.

سوال: چقدر از حقوق مردم دفاع کردید، من خودم به شخصه احساس می‌کنم از حکومت دفاع کردید تا ملت؟
ظریف: دوست عزیزم، جان بولتون، حکومت و مردم نمی‌شناسد. جنگ هم همینطور. من تلاش می‌کنم جنگ نشود و تحریم برداشته شود و امیدوارم کوتاهیم را ببخشید.
سوال: کت و شلوارت کو دکتر؟ تحریم شدی عوض شدی کلک؟
ظریف: رفته بودم کنسرت، نرفته بودم سخنرانی کنم.
سوال: تحریم شما چه تأثیری  بر روی خانواده تان دارد؟
ظریف: تحریم من اثری روی من و خانواده‌ام ندارد همیشه در مورد تحریم به عنوان تروریسم اقتصادی و جنگ علیه مردم صحبت کردم و تا آن جا که توان داشتم برای رفع آن کوشیده‌ام.
سوال: اکثریت مردم به شما اعتماد و اعتقاد داشتند ولی همه این اعتبار به خاطر دروغ‌هایی که از زبان مردم گفتید از بین رفت.
ظریف: سلام از لطف شما ممنونم ولی تقاضا دارم که یک بار همه حرف‌های من را به زبان اصلی و کامل گوش بدهید اگر خلاف گفتم ملامتم کنید وقتی جملات را تقطیع می‌کنند و از یک سخنرانی یا پاسخ به یک سوال دشوار و چالشی یک جمله را از میان کلماتان جدا می‌کنند و ترجمه مغرضانه می‌نمایند اگر هر کس باشد دروغگو می‌شود اما به هر حال بنده انسانم و خطاکار اگر در جای خلافی انجام دادم یا گفته‌ام پوزش می‌خواهم.
سوال: شما شجاعت لازم را ندارید که از حق خودتان دفاع کنید از جمله در مورد چهره‌ای که از شما  در سریال گاندو به نمایش گذاشته شد...
ظریف: سلام دوست خوبم. من مدت‌ها پیش به زبان سیف فرغانی جوابشان را دادم (بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم تا سختی کمان شما نیز بگذرد)  
سوال: ظریف شایسته دریافت نماد خیانت و «ابوموسی اشعری» است.
ظریف: خدا را شکر شما اینقدر ولایتمدارید.
سوال: امیدوارم ظریف در پیشگاه خداوند به خاطر دروغ هایی که گفته و حق الناس است، توبه کند...
ظریف: فانتظروا انی معکم من عن المنتطرین.
سوال: از دو تا خونه‌ای که در امریکا داری برامون بگو، با کدام پول خریدی؟ پولش را از کجا آوردی؟
ظریف:  من نه خانه‌ای در امریکا دارم و نه حتی ملک و یا حتی حساب بانکی خارج از ایران. یکی از مواردی که افشارگری فرمودند و به اضافه 10- 12 مورد دیگر، آپارتمان‌های استیجاری است که در دوران تحصیل و کار در امریکا در آن سکونت داشتم. مورد دیگر هم اصلاً ربطی به من ندارد و اقامتگاه سفرای نمایندگی ایران در سازمان ملل است که من هیچ گاه حتی در آن سکونت نداشتم. همسرم و فرزندانم نیز هیچ دارایی در خارج ندارد. امیدوارم رفع نگرانی شده باشد شبتان بخیر.
 

 

کپی