اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

صعود تکواندوکاران ایران در رنکینگ المپیکی

صعود تکواندوکاران ایران در رنکینگ المپیکی

جایگاه تکواندوکاران ایران در رنکینگ المپیکی هوگوپوشان جهان ارتقاء پیدا کرد.

سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه آگوست را اعلام کرد که در این رنکینگ امتیازات سی‌امین دوره بازی‌های یونیورسیاد جهانی دانشجویان محاسبه شده است.

در رده‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی، «آرمین هادی‌پور» نماینده وزن منهای ۵۸ کیلوگرم کشورمان با کسب مدال طلای یونیورسیاد و تورنمنت جام الحسن، جایگاه خود در رده پنجم را حفظ کرد.

«فرزان عاشورزاده» دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن نیز که مدال نقره تورنمنت جام الحسن را کسب کرد در رده بیستم جای دارد.

در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم «میرهاشم حسینی» که طلای یونیورسیاد ۲۰۱۹ را بدست آورد با یک پله صعود در رده دهم قرار گرفت.

«سروش احمدی» نیز که عنوان قهرمانی یونیورسیاد را به نام خود ثبت کرد، همچنان در رده چهاردهم قرار دارد و «امیرمحمد بخشی» هم که در یونیورسیاد به طلا رسید با سه پله صعود، رده نوزدهم را به نام خود ثبت کرد.

«محمدعلی خسروی» در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم در رده بیست و هفتم قرار دارد و علی اشکوریان، رده بیست و نهم را به خود اختصاص داده است.

«سجاد مردانی» تکواندوکار وزن به اضافه ۸۰ کیلوگرم نیز که توانست مدال نقره تورنمنت جام الحسن را کسب کند با یک پله صعود در رده پنجم قرار گرفت.

در گروه زنان «ناهید کیانی» در وزن منهای ۴۹ کیلوگرم، رده سی و هفت را به نام خود ثبت کرده است و «مهلا مومن‌زاده» در رده شصت و دوم قرار دارد.

«پریسا جوادی» در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم در رده ۵۳ قرار گرفته است.

در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم «یلدا ولی‌نژاد» با کسب مدال طلا قهرمانی نوجوانان آسیا و ۲ پله صعود، رده نوزدهم را به خود اختصاص داد./ ایرنا

کپی