اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

اسنپ چت؛ محبوبترین اپلیکیشن نوجوانان

اسنپ چت؛  محبوبترین اپلیکیشن نوجوانان

تازه‌ترین گزارش‌ها نشان می‌دهد که اپلیکیشن‌های اسنپ‌چت، فیس‌بوک و اینستاگرام موفق شده‌اند به ترتیب بیشترین محبوبیت و استقبال از سوی کاربران نوجوان را به خود اختصاص دهند.

حالا بر اساس تازه‌ترین آمارها و گزارش‌های منتشر شده در وب‌سایت statista، نوجوانان و جوانان در رده سنی ۱۳ تا ۲۴ سال علاقه بسیاری به دانلود، نصب و استفاده از اپلیکیشن اسنپ‌چت داشته و نسبت به سایر گروههای سنی بیشترین استقبال از این برنامه را به خود اختصاص داده‌اند.
بر اساس نمودار زیر، بالغ بر ۷۹ درصد از کاربران نوجوان از اپلیکیشن اسنپ‌چت استفاده می‌کنند و از قابلیت‌ها و فیلترهای جذاب آن برای عکاسی و اشتراک‌گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود بهره می‌برند.
بعد از اسنپ‌چت، شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام با اختصاص جایگاههای دوم و سوم، توانسته‌اند به خوبی نظر و توجه خیل عظیمی از کاربران نوجوان و جوان را به خود جلب کنند تا آنها در میان سایر گزینه‌های موجود، اپلیکیشن های مذکور را برای گذران وقت فراغت خود انتخاب کنند.
فیس‌بوک با ۷۶ درصد و اینستاگرام با ۷۳ درصد موفق شده‌اند رقابت تنگاتنگی را با اسنپ‌چت برای جلب توجه و اعتماد نوجوانان داشته باشند و هر از گاهی با افزودن قابلیت‌های نوین، به دنبال اختصاص سهم بیشتری برای خود باشند.
بعد از این سه شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار، نوبت به توییتر، پینترست، تامبلر، واتس‌اپ، musical.ly و لینکدین می‌رسد که به ترتیب با اختصاص ۴۰ درصد، ۳۱ درصد، ۱۶ درصد، ۱۵ درصد، ۱۱درصد و ۹ درصد توانسته‌اند تا حد زیادی نوجوانان و جوانان در میانگین سنی ۱۳ تا ۲۴ سال را به خود جذب کنند.
در جای دیگری از این گزارش همچنین آمده است که نوجوانان در کشورهای منطقه آمریکای شمالی که شامل کانادا و ایالات متحده می‌شود، نسبت به سایر کشورها بیشترین وقت را صرف گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی و استفاده از موبایل می‌کنند به گونه‌ای که طبق آمار، آنها ۲۰۰ دقیقه در روز را مشغول موبایل‌های خود و برنامه‌های نصب شده در آن هستند و این میزان از استفاده آنها از هر وسیله دیگری همچون لپ‌تاپ، تبلت و تلویزیون نیز بیشتر است.
/ایسنا

کپی