اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

بازیکن سنگالی مدنظر استقلال نمی‌تواند در لیگ ایران بازی کند!

بازیکن سنگالی مدنظر استقلال نمی‌تواند در لیگ ایران بازی کند!

طبق قانون نقل و انتقالات سازمان لیگ، بوکاری درامه بازیکن سنگالی مدنظر استقلال نمی‌تواند برای این تیم بازی کند.

باشگاه استقلال امروز (پنجشنبه) رسماً اعلام کرد که بوکاری درامه بازیکن سنگالی مدنظر این تیم طی یکی دو روز آینده راهی ایران خواهد شد تا به مدت یک هفته زیر نظر آندره‌آ استراماچونی در تمرینات استقلال شرکت کند. درامه بازیکنی 34 ساله است که سابقه بازی در تیم‌های سوشو فرانسه، رئال سوسیه‌داد، کیه‌وو و آتالانتا را دارد و آخرین تجربه بازیگری‌اش هم در سال 2018 برای تیم اسپال ایتالیا بوده است.

این بازیکن سنگالی متولد فرانسه است و 15 بازی ملی در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد. اگر چه او در تیم‌های خوب اروپایی بازی کرده، اما نکته قابل توجه در رابطه با درامه این است که او طی دو سال اخیر تنها در پنج بازی رسمی به میدان رفته است. درامه که پست اصلی‌اش دفاع چپ است، فصل گذشته در تیمی حضور نداشته و در فصل 19-2018 نیز پنج بازی برای تیم اسپال ایتالیا در سری A انجام داده است.

فریبرز محمودزاده، مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ روز گذشته با اشاره به قوانین جذب بازیکنان خارجی گفته بود:‌ «اگر بازیکن اهل کشور‌هایی از قاره آسیا، آفریقا، اقیانوسیه و آمریکای شمالی باشد باید در دو سال گذشته عضو تیم امید یا تیم بزرگسالان کشورش بوده و یا در عالی‌ترین سطح این قاره‌ها که لیگ قهرمانان آفریقا یا آسیاست، بازی کرده باشد. همچنین بازیکنان اهل کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی نیز به دلیل اینکه سطح فوتبال بالاتری نسبت به سایر قاره‌ها دارند، باید حداقل در دو رده از لیگ این کشورها حداقل 10 بازی انجام داده باشند».

درامه در فصل‌های 18-2017 و 19-2018 تنها پنج بازی رسمی انجام داده و در فصل 17-2016 نیز 10 بار به میدان رفته است. از طرفی، این مدافع سنگالی طی سه سال اخیر به تیم ملی کشورش دعوت نشده و آخرین بار در سال 2014 برای تیم ملی سنگال بازی کرده است. ضمن اینکه در سال 2016 در انتخابی بازی‌های جام ملت‌های آفریقا نیمکت‌نشین بوده است. بنابراین، طبق قانون نقل و انتقالات سازمان لیگ، درامه نمی‌تواند در صورت کسب رضایت استراماچونی، به استقلال بپیوندد، مگر اینکه بحث‌های دیگر مطرح شود.

فصل گذشته نیز قانون نقل و انتقالات سازمان لیگ به پاتوسی هافبک آفریقای جنوبی اجازه نمی‌داد که برای استقلال بازی کند، اما طی اصلاحیه‌ای در آیین‌نامه دو سال تبدیل به دو فصل فوتبالی شد و پاتوسی توانست مجوز بازی بگیرد. با این اوصاف و با توجه به اینکه قوانین جدید سازمان لیگ برای فصل پیش رو لحاظ نخواهد شد، درامه نمی‌تواند به استقلال بپیوندد./ تسنیم

بیشتر بخوانید:

حضور یک هفته‌ای بازیکن سنگالی در تمرین استقلال

کپی