اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
معین:

مرجعیت جامعه پزشکی با وجود هجمه‌های فراوان همچنان باقی است

مرجعیت جامعه پزشکی با وجود هجمه‌های فراوان همچنان باقی است

رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور گفت:به رغم هجمه‌های سازمان یافته اخیر علیه جامعه پزشکی، مرجعیت این جامعه همچنان به قوت خود باقی است.

 مصطفی معین در نشست مشترک شورای عالی نظام پزشکی با روابط عمومی این سازمان بر ضرورت حفظ و ارتقاء جایگاه و منزلت جامعه پزشکی به عنوان سرمایه های اجتماعی کشور تاکید کرد.
 
رئیس شورای عالی نظام پزشکی ادامه داد: روابط عمومی باید با برنامه های مدون در تعامل دوسویه جامعه پزشکی و مردم، اطلاع رسانی های موثر و "سرلوحه قرار دادن سلامت مردم مقدم بر هر چیز دیگر"، باعث تحکیم بیشتر ارتباطات جامعه پزشکی، مردم و نهادهای موثر در حوزه سلامت شود.
 
وی تصریح کرد: جامعه پزشکی نیز به عنوان یک قشر فرهیخته  باید در برنامه های روابط عمومی جزو رده های اصلی اطلاع رسانی قرار گرفته و با انعکاس مشکلات خود به ارکان بالاتر موجب همبستگی بیشتر این جامعه شود.
 
به گفته رئیس شورای عالی نظام پزشکی، نمود این همبستگی در تعامل بیشتر تک تک اعضاء با سازمان، انعکاس نظرات متقابل و نهایتا مشارکت در انتخابات خواهد بود.
 
محسن مصلحی دبیر شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به ارتباطات قبلی با سازمان های نظام پزشکی های کشور گفت: ضرورت تحکیم این ارتباط، ارتقاء و بازتولید فرهنگ کاری روابط عمومی در سازمان و سایر نظام پزشکی های کشور باید مورد توجه قرار گرفته و به جلسه منظم با فعالین مجازی جامعه پزشکی نیز تاکید کرد.
 
در ادامه عزت الله گل علیزاده نایب رئیس اول شورای عالی نظام پزشکی ضرورت داشتن یک نشریه یا بولتن داخلی به صورت دیجیتال یا حقیقی را مورد توجه قرار داد و افزود: این نشریه باید به صورت دوره ای برای تمام اعضای نظام پزشکی ارسال شود چرا که امروز مطالبات از جامعه پزشکی رو به افزایش است و سازمان باید در این عرصه فعال و پاسخگو باشد. همچنین لزوم بازتاب فعالیت نظام پزشکی های سراسر کشور را مورد تاکید قرار داد.
 
وی  با تاکید بر لزوم افکار سنجی دوره ای از جامعه آماری به صورت مردمی و داخلی ادامه داد: با رصد دائمی رسانه ها و روش های نوین می توان بسیاری از مشکلات و ایرادات مطرح شده در جامعه را در همان گام اول پاسخ داد و موارد خاصی را در ارکان سازمان مطرح و راهکار لازم را برای آن اندیشید.
 
علیرضا اسپید نایب رئیس دوم شورای عالی نظام پزشکی نیز ضمن برشمردن مشکلات موجود به نقش روابط عمومی در همبستگی جامع پزشکی اشاره کرد و گفت: مسائل مبتلا به جامعه پزشکی زیاد بوده و بسیاری از ارکان تصمیم گیر حاکمیتی از آن ها بی اطلاع هستند، بنابراین روابط عمومی سازمان باید به سمت یک روابط عمومی حرفه ای و ساختار یافته برای انعکاس این معضلات جهت رسیدن به راهکارهای کشوری کمک نماید./ایرنا 
کپی