اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

افزایش سرانه بیمه ایثارگران، فشار زیادی بر بنیاد شهید تحمیل کرد

افزایش سرانه بیمه ایثارگران، فشار زیادی بر بنیاد شهید تحمیل کرد

رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: در حال حاضر مهمترین مشکل بنیادشهید مربوط به بیمه است و این مشکل از زمانی پررنگ شد که مجلس شورای اسلامی بیمه تکمیلی درمان ایثارگران شاغل را دوباره بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران گذاشت و با این کار حدود ۴۰۰ هزار نفر از ایثارگران به آمار بنیاد شهیداضافه شدند که رقمی بیش از ۶۵ میلیارد تومان را در ماه به هزینه‌های بنیاد افزود، اما هیچ اقدامی برای تأمین منابع مالی مربوط به این کار انجام نشد.

 حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن نظرات و مشکلات ایثارگران در حوزه‌های انتخابی این نمایندگان، افزود: تا سال ۱۳۹۶ مشکلی در زمینه بیمه‌های درمانی ایثارگران وجود نداشت. افزایش هزینه سرانه بیمه هر ایثارگر از ماهی ۸۵ هزار تومان به ۱۴۵ هزار تومان و افزایش حدود ۴۰۰ هزار نفر از ایثارگران به لیست بیمه شونده‌های بنیاد باعث شد که مجموع هزینه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه بیمه از ماهی ۱۰۰ میلیارد تومان به ماهی ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش یابد که این مسئله فشار بسیار زیادی را به بنیاد تحمیل کرده است.

 رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: افزایش سرانه بیمه ایثارگران در ماه های اخیر فشار زیادی را بر بنیادشهید تحمیل کرده است به طوری که مجموع هزینه های بیمه این نهاد افزایش چشمگیری داشته است.

معاون رییس جمهوری افزود: مبلغی که در سال گذشته به بودجه سالیانه بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه شد تنها افزایش حقوق سالانه ایثارگران را پوشش می‌دهد و برای سایر هزینه‌ها هیچ افزایشی نداشته‌ایم و این مسئله به خصوص در زمینه بیمه برای ما مشکلات زیادی را در پی داشته است به گونه‌ای که تعداد مراکز درمانی شرکت بیمه‌گر کاهش یافته است.

وی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران دارای دو مأموریت اساسی معیشتی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که در حوزه خدماتی و معیشتی به دلیل مسائل اعتباری با مشکلاتی روبرو هستیم.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص پرداخت معوقات خانواده‌های شهدا مربوط به سال ۱۳۹۵ گفت: این معوقات برای اکثریت استان ها پرداخت شده و به دلیل مشکلات بودجه‌ای در سایر استان‌ها موفق به پرداخت این معوقات نشده‌ایم.
شهیدی در پایان دستوراتی را در خصوص موارد اجرایی مربوط به ایثارگران استان کرمان صادر کرد.
 در این نشست نمایندگان استان کرمان نیز ضمن تشکر از فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیان مسائل و طرح مشکلات پرداختند./ایرنا

کپی