اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
علی خطیر با هدف دفاع از عملکرد خود، افشاگری‌هایی انجام داد

حمله معاون مستعفی به 2 مدیرعامل پیشین استقلال

حمله معاون مستعفی به 2 مدیرعامل پیشین استقلال

گروه ورزش / علی خطیر که به تازگی از معاونت باشگاه استقلال کناره‌گیری کرده، دیروز در نشست خبری به سؤالات مختلف درباره دوران کاری‌اش پاسخ داد. او صحبت‌های خود را این گونه آغاز کرد: «نمی‌خواهم مثل خیلی از آقایانی که از استقلال می‌روند و به جنازه این تیم لگد می‌زنند تا خودشان را محبوب کنند، رفتار کنم.

 پول هم خواسته‌ام، چون یکسری صحبت‌هایی می‌کردند که آمده اینجا کار می‌کند و پول نمی‌گیرد. قرارداد من سالی 200 میلیون تومان بود که کم بوده یا زیاد ولی متأسفانه یک ریال هم نگرفته‌ام.» البته خطیر توضیحی نداد که اصولاً چرا معاون باشگاه باید قرارداد 200 میلیون تومانی داشته باشد. مگر معاون و کارمند باشگاه دولتی نباید حقوق ماهانه دریافت کند؟ او در ادامه تأکید کرد که بدون رانت به استقلال آمده: «یک بار گفتند من خواهرزاده یا برادرزاده وزیر هستم در صورتی که من جزو معدود مدیران باشگاه بودم که هیچ‌گونه رفاقت، فامیلی و رانتی با مجموعه استقلال نداشتم. حساب‌های من مشخص است و تمام نهادهای نظارتی و امنیتی می‌توانند بیایند درآمدزایی را که در دوره من شده، بررسی کنند. اگر یک ریال جابه‌جا شده بگویند و حاضرم هر اتفاقی قرار است بیفتد، بپذیرم.»
خطیر در ادامه انتقادهایی مطرح کرد و در واقع افشاگری‌هایی را انجام داد: «آدم‌هایی مرا متهم می‌کنند و دم از شفافیت می‌زنند که خودشان ورزشگاه مرغوبکار را با ماهی 5 میلیون تومان اجاره داده‌اند ولی یک برگ سند وجود ندارد که چطور اجاره داده‌اند. الان هم که این مجموعه تبدیل به پارکینگ ماشین شده! کسانی در هیأت مدیره باشگاه صحبت از کنترل منابع مالی می‌کنند که وظیفه آنها تأمین منابع مالی است ولی در دوره خودشان خودرو از پارس خودرو می‌گرفتند و در بازار می‌فروختند. شما خیرخواه نیستید، شما سهم‌خواه هستید.»
او از علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل سابق استقلال هم شدیداً انتقاد کرد: «مدیران گذشته استقلال! شما پرونده‌تان سیاه است. شما نیایید انتقاد کنید. آقای فتح‌الله‌زاده خط ندهید که افراد دیگری حرف بزنند. شما به چه حقی و چرا اینقدر مصاحبه می‌کنید؟! بگذارید استقلال نفس بکشد، استقلال آرامش می‌خواهد. من رفته‌ام تا به هوای من استقلال را نزنند. من اشتباهی آمده بودم. شما پرونده‌تان سیاه‌تر از آدم‌هایی است که الان در استقلال کار می‌کنند. در دوره‌ شما بازیکنان زیادی همچون لیام ردی، توزی، شیحی و بویان آمدند و حتی یک دقیقه بازی نکردند. پروپئیچ را من آوردم؟ او را چه کسی آورد؟ چقدر با او قرارداد بستید؟ اگر این بازیکن را نخواستید، چرا با او تسویه نکردید؟»
پس از این صحبت های خطیر، خبر رسید که فتح الله زاده از طریق وکیلش برای اعاده حیثیت و شکایت علیه خطیر اقدام می‌کند تا پیگیر اتهامات وارده شود.
خطیر که پیش از این شفر را به دلالی متهم کرده بود، چنین صحبت‌هایی را مطرح کرد: «آن کار بنده اشتباه بوده و اگر به آن زمان برگردم، هیچ وقت در مورد شفر آن حرف را نمی‌زنم. هرچند که مدارک داشتم و دارم ولی اینکه بیایم در جمع آبروی یک نفر را ببرم، درست نبود. شخصاً از شفر عذرخواهی می‌کنم. امیدوارم او هم مرا ببخشد و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. البته مدیران گذشته باید بگویند که چطور قرارداد 300 هزار دلاری ایشان، یک میلیون و 200 هزار دلار شد؟ در هر حال به خدا هواداران استقلال گناه دارند. من که دیگر نیستم اما به خدا استراماچونی مربی خوبی است، بگذارید کار کند.»
او با اشاره به انتقال امید نورافکن به شارلوا، این بار افتخاری - دیگر مدیرعامل پیشین این باشگاه - را هدف قرار داد: «من پرونده امید نورافکن در شارلوا را پیگیری کردم. حق رشد نورافکن حدود 240 هزار دلار است. اگر زودتر می‌آمدم ITC این بازیکن را ریجکت می‌کردم. آقای افتخاری نامه‌ای به باشگاه شارلوا داده بود که باشگاه استقلال حق رشد نورافکن را می‌بخشد! متأسفانه این نامه در باشگاه استقلال وجود نداشت. نورافکن کلاً با 50 هزار دلار به شارلوا رفته. سازمان‌های نظارتی باید این موضوع را پیگیری کنند که چطور حق رشد 240 هزار دلاری یک جوان استقلال را نادیده گرفتند و به خودشان اجازه دادند که آن را ببخشند.»
معاون مستعفی استقلال درخصوص سؤالی مبنی بر اینکه چه کسانی در هیأت مدیره باشگاه دوست نداشتند خطیر در استقلال به کارش ادامه دهد، گفت: «همه‌ دوستان هیأت مدیره می‌دانند که در فروردین ماه کدام عضو هیأت مدیره لیست خروج استقلال را نوشت. او نام پژمان منتظری، خسرو حیدری، مهدی رحمتی، علی کریمی، فرشید باقری و روزبه چشمی را در لیست خروجی فصل بعد استقلال قرار داد. من نمی‌خواهم اسم بیاورم که چه کسی بود اما همه را متقاعد کرد که این بازیکنان در فصل بعد نباشند. امیدوارم دوستان این مسأله را تکذیب نکنند، چون مجبور می‌شوم اسناد آن جلسه را منتشر کنم. قلباً دوست داشتم رحمتی و منتظری در استقلال بمانند.»

کپی