اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

مهاجم مورد علاقه کالدرون، چارچوب شناس و شبیه به طارمی

مهاجم مورد علاقه کالدرون، چارچوب شناس و شبیه به طارمی

تنها گزینه کالدرون برای تقویت خط حمله پرسپولیس یک مهاجم اهل کشور مالی است.

سرمربی آرژانتینی پرسپولیس پس از شکست برابر سایپا در خصوص جذب مهاجم جدید گفت: «گزینه من یک آفریقایی یا یک بازیکن برزیلی است و یکی از این دو بازیکن را از باشگاه درخواست کرده‌ام.»

گفته می‌شود اولین گزینه کالدرون برای تقویت خط حمله پرسپولیس یک مهاجم اهل کشور مالی است. اسم او مادیبو مایگاست و در خط حمله یا به‌عنوان وینگر بازی می‌کند. مایگا ۳۱ ساله و با قامت ۱۸۵ سانتی‌متری در ۵۹ بازی برای تیم ملی مالی ۱۵ گل به ثمر رسانده است. گفته می شود او مثل طارمی علاقه زیادی به ضربات آکروباتیک دارد.

مایگا در عرصه باشگاهی کار خود را از لیگ فرانسه شروع کرد و پس از درخشش در تیم‌های لومان و سوشو و گلزنی‌های فراوان برای این تیم‌ها در سال ۲۰۱۲ در ازای ۶ میلیون یورو به وستهم در لیگ برتر انگلیس پیوست.

در ادامه نیم‌فصل به صورت قرضی راهی کوئینزپارک‌رنجرز شد و در لیگ چمپیونشیپ به میدان رفت. او در این ۳ سال بیشتر در پست وینگر چپ و راست بازی کرد و به همین دلیل نتواست آمار گلزنی خوبش را در انگلیس تکرار کند. مایگا با بازگشت به فرانسه در متس باز هم مهاجم شد و آمار گلزنی‌اش را بهبود بخشید.

این بازیکن مالیایی که به‌صورت قرضی راهی متس شده بود در بازگشت به وستهم با پرداخت ۴ میلیون یورو از سوی باشگاه النصر عربستان راهی این تیم متمول آسیایی شد تا پس از ۳ سال از جمع چکش‌ها جدا شود.

پس از یک فصل در النصر راهی الاتحاد کلباء امارات شد و یک فصل بعد به عجمان رفت. در عجمان هم آمار گلزنی خوبی داشت تا اینکه زمستان گذشته به بوریرام پیوست. مایگا در تیم پرطرفدار تایلندی چندان دوام نیاورد چراکه مطالباتش پرداخت نشده بود و قراردادش را یک‌طرفه فسخ کرد.

مادیبو مایگا در ۴ دوره جام ملت‌های آفریقا مهاجم تیم ملی مالی بود و در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ شیخ دیاباته مهاجم فعلی استقلال هم در این تیم کنارش بازی می‌کرد. مایگا شماره ۱۰ مالی بود و دیاباته با شماره ۹ در ترکیب عقاب‌ها به میدان می‌رفت./ خبرآنلاین

کپی