اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

ساماندهی وضعیت پسماندهای روستایی

ساماندهی وضعیت پسماندهای روستایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: ظرف یک ماه آتی، و با همکاری فرمانداری‌ها و دهیاری‌های استان، وضعیت ساماندهی پسماندهای روستایی مجددا احصا شده، و نسبت به رفع مشکلات آنها تصمیم گیری می شود.

مسعود امامی یگانه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری استان، همه شهرداری ها باید در جهت مدیریت پسماند شهری، برنامه زمانبندی شده ارائه دهند بطوریکه در این راستا موضوع تفکیک از مبدا و تولید سوخت از زباله در دستور کار تعدادی از شهرداریهای استان قرار دارد.

 وی افزود: از سال گذشته  نسبت به اهمیت این موضوع  تاکید و بحث و تبادل نظر کارشناسی انجام گرفته که امیدواریم به زودی اقدامات موثری بر مبنای طرح جامع مدیریت پسماند،  عملیاتی  شود.

 امامی یگانه ادامه داد: از ابتدای سال مسیل‌های موجود در مناطق مختلف استان، بصورت مستمر پاکسازی و بازگشایی می شوند تا در صورت بروز سیل خسارات به حداقل برسد و از فرمانداری‌ها و دستگاههای متولی خواسته شده این روند تا پایان سال ادامه یابد.

معاون استاندار ادامه داد: مهم ترین راهکار برای داشتن شهری زیبا و عاری از آلودگی، ارتقای فرهنگ عمومی است که لازمه آن، توجه بیش از پیش به این موضوع، توسط دستگاه‌های ذیربط و سازمان‌های مردم نهاد است که نگهداری مناسب و صیانت فضای بیرون از خانه و محیط زیست نیز برای همه ما ارزشمند تلقی شود./ ایسنا

کپی