اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

۶۹ درصد از مساحت همدان در محدوده بازآفرینی است

۶۹ درصد از مساحت همدان در محدوده بازآفرینی است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶۹ درصد از مساحت همدان در محدوده باز آفرینی شهری قرار دارد.

محمد پژمان پیش از ظهر سه شنبه ۸ مرداد در بازدید از مناطق هدف بازآفرینی شهبار همدان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ۱۷ منطقه در کشور محدوده‌های بازآفرینی تصویب شده‌ای در وزارت راه و شهرسازی ارائه داده و استان همدان یکی از آنها است، درنظر داریم شرایط مناطق مسکونی و رفاهی را برای مردم بهتر کنیم.

وی تصریح کرد: محله جولان همدان از بناهای تاریخی شهر همدان محسوب شده و با طرح‌های در نظر گرفته شده برای این محله برنامه‌های جامع و کامل مسکونی و فرهنگی در نظر گرفته شده است.

پژمان در ادامه با بیان اینکه سیاست‌های محوری دولت جمهوری اسلامی در راستای نوسازی بافت فرسوده با محوریت مسکونی است، افزود: دولت در سال ۹۸ حدود ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات با سود ۵۰ درصد برای بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده اعم از مسکونی و رفاهی درنظر گرفته است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری همچنین از تخصیص یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمبود در بحث زیربنایی و روبنایی محدوده‌های هدف خبر داد و گفت: تا کنون هزار و ۵۴۹ پروژه مصوبه رفع نارسایی برای محلات هدف را به خود اختصاص داده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر یکروزه خود به همدان از محله‌های جولان، مصلی، حصار امام، کلپا و خاتونیه بازدید کرد و پروژه‌های بافت فرسوده درحال تکمیل نیز مورد بررسی مجدد قرار گرفت./ ایسنا

کپی