اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

CNN: مخالفت شدید اعضای برجام با تحریم‌های آمریکا

CNN: مخالفت شدید اعضای برجام با تحریم‌های آمریکا

شبکه تلویزیونی سی ان ان روز دوشنبه در گزارشی از نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام در وین گزارش داد: ایران و طرفین باقی مانده در برجام، قویا با تحریم های آمریکا علیه ایران مخالفت کردند.

به گزارش ایرنا، این شبکه تلویزیونی در گزارش خود با بیان این نکته که " کشورهای عضو برجام در نشست وین تلاش کردند ؛ توافق هسته ای 2015 میلادی را نجات دهند " خاطر نشان کرد : عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران دراین نشست گفت که چنانچه اروپا برای کاستن تحریم های آمریکا اقدام نکند، ایران به کاستن از تعهدات هسته ای خود ادامه خواهد داد .

عراقچی با نگاه مثبت به نشست روز گذشته وین ؛ به خبرنگاران گفت که فضای این نشست سازنده و گفت و گوها بسیار خوب بوده است، اما  نمی توان گفت همه چیز حل شده است ولی شاهد تعهدات طرف های برجام در این نشست بوده ایم.

سی ان ان در ادامه گزارش داد: عراقچی همچنین از آماده شدن نشستی در سطح وزرا در آینده نزدیک خبر داد  اما  به  زمان و مکان دقیق این نشست اشاره ای نکرد.

نشست فوق‌العاده کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران کل سیاسی ایران و گروه ۱+۴ و نماینده اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ وین  برگزار شد.

سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران و «هلگا اشمید» معاون مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ریاست این نشست را برعهده داشتند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه پیش از این نشست، دیدارهای دو جانبه‌ و جداگانه‌ای را با هلگا اشمید و نمایندگان روسیه و چین انجام داد.

در هیات ایران علاوه بر عراقچی، کاظم غریب‌آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، بهزاد صابری مشاور وزیر امور خارجه و نماینده سازمان انرژی اتمی حضور داشتند.

بررسی کاهش تعهدات برجامی ایران و همچنین سازوکار مالی اروپا موسوم به «اینستکس» از مهمترین مسائل قابل طرح در نشست کمیسیون مشترک برجام بود.

کپی