اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

خاطرات بازیگر پایتخت از گیر افتادن در سیل شیراز

خاطرات بازیگر پایتخت از گیر افتادن در سیل شیراز

مراسم تقدیر از ورزشکاران و هنرمندان شرکت‌کننده در کمپین ستاره‌ها که به همت وب‌سایت ورزش سه، با هدف کمک به سیل‌زدگان فعالیت می‌کند، با حضور رییس جمعیت هلال احمر، معاون وزیر ورزش و جوانان، بنیان‌گذار «ورزش سه» و چند نفر از چهره‌های ورزشی و هنری برگزار شد.

مهران احمدی که این روزها خبر بازگشت او به مجموعه «پایتخت» اعلام شده است، یکی از هنرمندان حاضر در مراسم بود که درباره این کمپین گفت: امسال من وسط سیل شیراز بودم و کاملا آن روز این اتفاق مهیب را که در عرض ۴۵ دقیقه رخ داد تجربه کردم.

شب هم از نزدیک شاهد وضعیت سیل زده ها و خدمات هلال احمر بودم. باعث افتخار من است که اینجا از فعالیت‌های هلال احمر بگویم و آنها حتی روانشناسانی داشتند که با کسانی که به خاطر از دست دادن خانواده شان از نظر روحی آسیب دیده بودند صحبت می کردند. هر آنچه مورد نیاز بود توسط بچه های هلال احمر انجام می شد و من هم تا جایی که توانستم کمک کردم.

بحث محیط‌بانی و پلنگ مازندران از «پایتخت» شروع شد

احمدی با بیان اینکه به نظر من هر خانه می‌تواند یک پایگاه هلال احمر باشد، تاکید کرد: بحث محیط‌بانی و پلنگ مازندران از «پایتخت» شروع شد. تا قبل از آن چه کسی درباره محیط بانی حرف می‌زد؟ یا اصلا بحث پلنگ مازندران مطرح می‌شد؟ من یک سخنرانی در سریال انجام دادم و خیلی‌ها به خاطر محیط‌بانانی که مظلوم واقع می‌شوند گریه کردند؛ چرا که آنها با مرارت بسیاری دارند کار می‌کنند.

بازیگر نقش «بهبود» مباحث فرهنگی را بسیار موثر عنوان کرد و گفت: ما درمان را تجویز می‌کنیم در حالی که می‌توانیم پیشگیری کنیم. اگر به بحث سینما و فرهنگ اهمیت بگذاریم می‌توان انتظار داشت مردم توجه بیشتری به این موضوعات داشته باشند و هر خانه به یک پایگاه هلال احمر تبدیل شود. اما متاسفانه می‌بینیم که همچنان در جنگل ها آشغال ریخته می شود، بد رانندگی می کنیم، غذا زیاد می خوریم، برق زیاد مصرف می کنیم و ...؛ اما می‌شود با بحث‌های فرهنگی به مردم آگاهی داد. ای کاش زلزله را هم جدی بگیریم.

نرگس آبیار ـ کارگردان ـ که در مراسم حضور داشت نیز از کمپین ستاره ها تشکر کرد و گفت: ما خاطرات بدی از حوادث طبیعی داریم اما اکنون باید هنرمندان در کنار ورزشکاران برای بهبود این شرایط قرار بگیرند و در مواقع ضروری به یکدیگر کمک کنیم. ما باید دستهایمان را به دست هم بدهیم و در آینده منجسم تر عمل کنیم./ایسنا

کپی