اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

جزئیاتی از پیام‌های روحانی به مکرون از زبان آشنا

جزئیاتی از پیام‌های روحانی به مکرون از زبان آشنا

در پیام‌های روحانی به ماکرون و دیگران مشخص شده که ایران به هیچ‌وجه از عملکرد اروپا راضی نیست

مشاور رئیس جمهور گفت: در پیام‌های روحانی به ماکرون و دیگران مشخص شده که ایران به هیچ‌وجه از عملکرد اروپا راضی نیست.

حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، درباره عملکرد اروپا در توافق هسته‌ای و گام‌های کاهش تعهدات برجامی کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران از زبان ریاست محترم جمهور و از زبان وزیر خارجه ایران مسائل خود را با اروپا به‌صورت کاملاً شفاف مطرح کرده و در پیام‌هایی که رئیس‌جمهور ایران به رئیس‌جمهور فرانسه و دیگرانی که نقش پیام‌رسانی را ایفا می‌کردند ارائه شده، مشخص شده که ایران به هیچ‌وجه از عملکرد اروپا راضی نیست.

وی افزود: اروپا در قبال ایران ۱۱ تعهد مشخص داشته که در انجام همه آنها تقریبا ناتوان بوده یا اینکه اراده سیاسی کافی برای انجام آن تعهدات ندارد. طبیعی است که برجام یک تعهد چندجانبه است و اینکه یک طرف به تعهدات خود به صورت کامل عمل کند و دیگران هیچ تعهدات خود را محترم نشمارند، این قابل تداوم نیست.

مشاور رئیس‌جمهور تصریح کرد: اقدام ایران در کاهش تعهدات برجامی خود نشانه‌ای برای طرف‌های مقابل خواهد بود که بدانند زمان علیه آنهاست و فکر می‌کنم در زمان‌های نه‌چندان طولانی در چند ماه آینده ما شاهد مواجه جدیدتری میان کشورهای اروپایی با همدیگر و بین چین و روسیه با آنها برای متوازن‌کردن شرایط برجامی خواهیم بود./ تسنیم

کپی