اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

وزیر ورزش: سازمان لیگ استانداردهای AFC را با جدیت پیگیری کند/ لیگ امسال با شرایط بهتری دنبال می‌شود

وزیر ورزش: سازمان لیگ استانداردهای AFC را با جدیت پیگیری کند/ لیگ امسال با شرایط بهتری دنبال می‌شود

وزیر ورزش و جوانان گفت: مسئولان استانی ورزش و مدیران اجرایی استان‌ها ‌استانداردهای AFC و فیفا را با جدیت پیگیری کند تا لیگ امسال با شرایط بهتری دنبال ‌شود.

مسعود سلطانی فر ظهر امروز در جریان بازدید در چند پروژه تازه افتتاح ورزشی البرز در پیست دو و میدانی تارتان مجموعه ورزشی شریعتی کرج در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه‌هایی که امروز در البرز توسط  سرمایه گذاری بخش خصوصی و بخشی بصورت مشارکتی با اداره کل ورزش و جوانان پیش برده شده است، اظهار داشت: تعدادی از این پروژه ها از صفر تا صد توسط بخش خصوصی و بخش دیگر که نیمه دولتی بوده است با کمک بخش خصوصی به اتمام رسید و این از سیاست‌های دولت برای به سرانجام رساندن پروژه‌های نیمه کاره در قالب ماده 27 است.

وی افزود: وزارت ورزش و جوانان در استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای تکمیل پروژه ها طبق ارزیابی های انجام شده، دستگاه برتر کشور است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه با رویکرد مشارکت بخش خصوصی از جمع 3 هزار و 700 پروژه نیمه تمام کشور طی یک تا دو سال آینده تعداد زیادی پروژه را به بهره برداری می رسانیم، بیان کرد: در استان البرز با تلاش مسئولان استانی روز به روز خبرهای خوشی در زمینه تکمیل و بهره برداری از اماکن ورزشی در زمینه ورزش های همگانی و قهرمانی و همچنین ورزش بانوان می شنویم و فکر می کنیم در رویدادهای بین المللی در سطح قاره ای، بین المللی و جهانی ورزشکاران خوبی در البرز داریم.

سلطانی فر با بیان اینکه اشتیاق مردم البرز از جمله جوانان و نوجوانان به استفاده از اماکن ورزشی بسیار بالا است و در زمینه های مختلف ورزشی قهرمانان بنامی از البرز داریم و امید است به مراتب شرایط بهتری با بهره برداری از این اماکن از ابعاد سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشیم، تصریح کرد: مسئولان البرزی برای برگزاری دوره های آموزشی و تربیت مربیان و مدرسین به عنوان مکمل اقدامات سخت افزاری و نرم‌افزاری اقداماتتی داشتند که مجموعه این عوامل موجب رشد، توسعه و پیشرفت البرز و به تبع کشور است و به تبع فضای شور و نشاط ایجاد می شود.

 سالن نیمه کاره 6 هزار نفری مجموعه انقلاب کرج 

وزیر ورزش و جوانان در خصوص سالن نیمه کاره 6 هزار نفری مجموعه انقلاب کرج نیز بیان کرد: این سالن جز 11 سالن در حال ساخت در 11 مرکز استانی کشور  است و بنا داریم تا پایان دولت تمامی این سالن 4 هزار و 500 تا 6 هزار نفری را افتتاح کنیم.

وی عنوان کرد: ساخت بسیاری از این 11 پروژه حدود 15 تا 20 سال است که در کشور شروع شده بود اما با پیشرفت فیزیکی زیر 20 تا 30 درصد رها شده بود اما خوشبختانه از دو سال قبل این پروژه‌ها با شتاب بیشتری دنبال شد.

سلطانی‌فر با تاکید بر اینکه پروژه سالن 6 هزار نفری انقلاب کرج از زمان پیشبرد تعیین شده برای کار عقب است، بیان کرد: با پیمانکار پروژه امروز صحبت کرده و اتمام حجت کردیم تا با تاخیر 3 تا 4 ماهه کار اجرایی این پروژه را تمام کند و تا پایان امسال در اختیار مردم و ورزشکاران البرز قرار گیرد.

لیگ برتر فوتبال

وی در بخش دیگری در خصوص تصمیم لیگ برتر فوتبال برای استانداردهای ورزشگاه‌ها جهت میزبانی نوزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر و اینکه آیا دلیل تاخیر زمان شروع مسابقات لیگ آتی برتر کشور به این دلیل است، توضیح داد: این اقدامات در راستای تکمیل حرفه ای مسابقات لیگ فوتبال کشور است، سازمان لیگ فوتبال‌ کشور با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند، مسئولان استانی ورزش و مدیران اجرایی استان ها نیر مسائل مربوطه را دنبال می کنند تا استانداردهای AFC و فیفا آنجا در استان های میزبان مسابقات لیگ اجرا شود تا لیگ امسال با شرایط بهتری دنبال شود.

کپی