اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

سرلشکر صفوی: ایران به قدرت بزرگ منطقه تبدیل شده

سرلشکر صفوی: ایران به قدرت بزرگ منطقه تبدیل شده

امروز قدرت ایران اسلامی فراتر از مرزهای جغرافیایی پیش رفته و به یک قدرت بزرگ در منطقه تبدیل شده است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: امروز ایران اسلامی به قدرت بزرگ منطقه تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا، سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی امروز (سوم مرداد) در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد که در محل یادمان مرصاد در کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: ۳۱ سال پیش در چنین روزی در تنگه چهارزبر یک حماسه بزرگ و یک رخداد توام با ایثار و فداکاری شکل گرفت که طومار منافقان را در هم پیچید.

صفوی با بیان اینکه در جریان عملیات مرصاد جنگی سخت در تنگه چهارزبر شکل گرفت، افزود: در جریان عملیات مرصاد علاوه بر جمعیت ۵۰۰۰ نفری منافقین، ۱۰ هزار نفر از ارتش عراق نیز با منافقین مشارکت داشتند، اما با حضور فرماندهان بزرگی چون شهید صیاد شیرازی  و ایثار رزمندگان این درگیری‌ها دو سه  روز بیشتر طول نکشید.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: با حضور پرشور نیروهای نظامی در کنار نیروهای مردمی در روز سوم مرداد ماه بیش از ۸۰ درصد منافقین به هلاکت رسیدند.

وی سپس از عملیات مرصاد به عنوان بزرگترین شکست هم برای آمریکایی‌ها و هم برای صدام و منافقین یاد کرد و افزود: در جریان این عملیات منافقین شکست بزرگی متحمل شدند.

وی با بیان اینکه در جریان عملیات مرصاد اشراف اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی نداشتیم، گفت: این عملیات با شکست صدامیان عملیات غرورآفرین مرصاد را رقم زد.

صفوی در ادامه به ارائه سه تحلیل از عملیات مرصاد پرداخت و افزود: در تحلیل اول بازیگر اصلی این جریان و پشت صحنه اصلی آمریکایی‌ها بودند که براندازی نظام را در برنامه داشتند.

صفوی افزود: در تحلیل دوم صدام و رژیم بعث که شکست خورده بودند و با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران هیچ دستاوردی از جنگ عایدشان نشده بود، کوشیدند تا با آوردن منافقان به میدان هم پادگان اشرف را از وجود این ساکنان مزاحم که به مهره سوخته تبدیل شده بودند پاک کرده و هم جمهوری اسلامی ایران را از هستی ساقط کنند.

وی در ادامه گفت: در تحلیل سوم که ریشه در جاه طلبی، توهم و فکر مالیخولیایی منافقین داشت، آنها با ۲۵ تیپ سازمان یافته با ۵۰۰۰ نیرو آمده بودند تا به تهران برسند.

صفوی ادامه داد: بعدها با بررسی نقشه های منافقان متوجه شدیم که آنها آمدن تا تهران را برنامه‌ریزی کرده بودند، چرا که فکر می کردند با ورود به کشور ما با استقبال مردم مواجه می شوند.

صفوی در ادامه به وضعیت منافقین بعد از عملیات مرصاد اشاره کرد و افزود: منافقین بعد از عملیات مرصاد به جان مردم عراق هم افتادند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا  در ادامه با بیان اینکه از سال ۲۰۰۳ به بعد نیروهای منافقین که تا آن زمان سرباز صدام بودند به سربازان آمریکا تبدیل شدند و به اروپا و آمریکا رفتند، ادامه داد: منافقین در تمامی توطئه‌هایی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده نقش اثرگذار داشته اند و در دولت جدید نابخرد آمریکا نیز نقش مهمی دارند.

وی اضافه کرد: منافقین گروهی شرور بودند که غیر از مردم، رهبران سیاسی ما را هم هدف قرار دادند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ادامه با بیان اینکه امروز ایران اسلامی به یک قدرت الهی تبدیل شده  که با پشتوانه ائمه اطهار(ع) شکست ناپذیر است، تاکید کرد: قدرت ایران روز به روز در حال بیشتر شدن است و امروز ایران تبدیل به قدرت منطقه‌ای شده است. در مقابل  قدرت آمریکایی ها سال به سال در حال تنزل بوده و امروز دیگر  آنگونه نیست که آمریکایی ها هر کاری که خواستند بتوانند انجام بدهند.

روز به روز اقتدار ایران اسلامی در حال افزایش است

وی ادامه داد: امروز قدرت ایران اسلامی فراتر از مرزهای جغرافیایی پیش رفته و به یک قدرت بزرگ در منطقه تبدیل شده است.

گفتمان انقلاب اسلامی در حال قدرت گیری از اقیانوس آرام تا دریای مدیترانه است و آمریکایی‌ها مجبورند این منطقه را ترک کنند.

به گزارش ایسنا،‌ سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در مراسم گرامیداشت عملیات مرصاد اظهار کرد: ۳۱ سال پیش در چنین روزی در همین منطقه تنگه چهارزبر یک حماسه بزرگ خلق شد و یک رویارویی توأم با ایثار و فداکاری مجاهدان فی سبیل الله با نوکران شیطان و کافران زمان رخ داد.

وی سپس به ارائه تحلیلی از عملیات مرصاد پرداخت و افزود: اینکه چرا اینها این حرکت مذبوحانه و شیطانی غیرعقلایی را انجام دادند باید گفت که اولاً بازیگر اصلی آمریکایی‌ها بودند و در پشت پرده این حرکت استراتژی آمریکایی‌ها قرار داشت، اما استراتژی آشکار صدام و منافقین بودند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: آمریکایی‌ها به خاطر شکست‌های پیاپی از جمله حضور مک فارلین و نماینده ریگان که به ایران فرستاده شده بود و با برخورد قاطع اما م (ره) از تهران خارج شد و آمریکا را تحقیر کرد، برای حمایت از صدام و گرفتن امتیاز بیشتر پس از قطعنامه به او گفتند که به مرزهای ایران حمله کند در حالی که ما قطعنامه را پذیرفته بودیم.

سرلشکر صفوی ادامه داد: این در حالی بود که قبل از عملیات مرصاد هم آمریکایی‌ها هواپیمای مسافری ما و کشتی‌های ما را در خلیج فارس منهدم کردند و البته ما هم هواپیماهای آنها را به قعر خلیج فارس فرستادیم.

وی براندازی ایران را توطئه‌ای آمریکایی در پس تجاوز به ایران در عملیات مرصاد عنوان کرد و گفت: آنها این توطئه را به دست منافقینی اجرا کردند که شرورترین گروه ضدانقلاب ایران بودند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: تحلیل دوم این است که صدام و رژیم بعث عراق که شکست تمام اهدافش در حمله به ایران بعد از قطعنامه دیده بودند و از جنگ هشت ساله هم هیچ دستاوردی نداشتند، حالا قصد داشت یک امتیاز بیشتر به دست آورد و تنها چند روز بعد از این قطعنامه عملیات مرصاد اتفاق افتاد.

سرلشکر صفوی تصریح کرد: صدامیان برای رهایی و خلاصی از شر منافقینی که مهره‌های سوخته بودند و احتمال می‌دادند بعداً برای آنها دردسر ایجاد کنند تصمیم گرفتند تا این ساکنین مزاحم را از بین ببرند به رئیس تروریست‌های منافقین طرح شکست خورده‌ای را تحمیل کردند.

وی اظهار کرد: اما تحلیل سوم به جاه‌طلبی و ریاست‌طلبی و فکر مالیخولیایی و توهم‌آمیز رئیس گروهک منافقین مسعود رجوی و نساء غیرمشروعش برای راه‌اندازی ارتش آزادی بخش با ۲۵ تیپ سازمان یافته و مکانیزه است که با این تحلیل رهبر منافقین می‌خواست به سمت کرمانشاه بیاید و فراخوان نیرو داده بود که بعد از کرمانشاه به تهران بروند و حتی در نقشه‌های لو رفته شان تا تهران را برنامه‌ریزی کرده بودند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: آنها فکر می‌کردند در ورود با استقبال مردم روبرو می‌شوند و صدامیان هم از طریق همین جاه‌طلبی و قدرت طلبی رئیس گروهک منافقین استفاده کرده و آنها را به بازی گرفتند و بعداً انهدام بزرگی علیه آنها صورت گرفت.

سرلشکر صفوی اشاره‌ای به عملیات مرصاد هم داشت و افزود: در سوم مرداد ۶۷ اول ارتش عراق از جنوب ایران از خرمشهر تا مهران و فکه و مرز خسروی خط اول را شکست با فرستادن چندین لشکر زرهی مکانیزه با پشتیبانی آتش و سپس نافقین را راه‌اندازی کردند و تا کرند و اسلام آباد غرب پیش آمدند. نیروهای کمی که باقیمانده بودند خاکریزی در این منطقه زدند و تمام جوانان بسیجی و پاسدار و هوانیروز قهرمان هم به میدان آمدند.

وی ادامه داد: جنگ سختی بود و ایثارگری بزرگی شکل گرفت ستون منافقین در اثر تراکم متوقف شد و به خاکریز رسیدند و در انهدامی که از منافقین در سوم مرداد صورت گرفت ۸۰ درصدشان به هلاکت رسیدند و بقیه فرار کردند، البته اگر گردنه پاتاق را می‌بستیم همه را به درک واصل می‌کردیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا این عملیات غرورآفرین برای ایرانی‌ها را بزرگترین شکست برای آمریکایی‌ها، صدام و منافقین برشمرد و گفت: در جنوب هم بعثی ‌ها می‌خواستند مجددا خرمشهر را برای برگ برنده در مذاکره بگیرند و با ۵ لشکر به خرمشهر حمله کردند، اما ما ارتش بی روحیه عراق را دور زدیم و چند روز بعد به پشت مرز رساندیم.

سرلشکر صفوی با اشاره به سرنوشت منافقین بعد از عملیات مرصاد بیان کرد: منافقین در انقلاب مردم عراق هم به جان آنها افتادند و چندین هزار نفر از کردهای منطقه را کشتند و در سال ۲۰۰۳ که صدام سرنگون شد با بازیگری رئیس منافقین به دامن آمریکا پناه بردند و سرباز آنها شدند، قسمتی در عراق ماندن و تمام توطئه‌های آمریکا و اروپا علیه ایران در را آنها انجام دادند.

وی تصریح کرد: در دولت جدید نابخرد آمریکا هم منافقین نقش مهمی دارند؛ منافقینی که شرورترین گروه ضدانقلاب ایران بودند و ۱۵ هزار نفر از مردم و رهبران دینی و سیاسی ما که ستون‌های محکم و تأثیرگذار اجتماعی بودند را به شهادت رساندند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: آنها هم اکنون تحت پوشش آمریکا و اروپایی‌ها هستند و از لیست گروهک‌های تروریستی خارج شده‌اند؛ شرم باد آمریکا را که سپاه را تروریسم و منافقین را با این همه جنایت از این لیست خارج می‌کند.

سرلشکر صفوی تاکید کرد: به فضل الهی در سی و یکمین سالروز عملیات مرصاد در استان و در سطح ملی یک وفاق و همدلی و انسجام قوی در قوای سه گانه تحت هدایت مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ایجاد شده است و ایران اسلامی یک قدرت الهی شکست ناپذیر  با پشتوانه حضرت بقیه الله (عج) و ائمه معصومین (ع) است.

وی افزود: روز به روز اقتدار ایران اسلامی در حال افزایش است و برعکس قدرت آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها سال به سال کاسته می‌شود و روبه افول است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: گفتمان انقلاب اسلامی در حال قدرت گیری از اقیانوس آرام تا دریای مدیترانه است و آمریکایی‌ها مجبورند این منطقه را ترک کنند.

 

 

کپی