اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
ماجـــرا

نوزاد مترو

نوزاد مترو
یگانه خدامی

دیروز صبح یک اتفاق جالب در خط یک متروی تهران افتاد. زن جوان بارداری که همراه همسرش سوار مترو شده و از ایستگاه حرم مطهر امام خمینی(ره) به سمت ایستگاه تجریش در حرکت بودند با درد زایمان روبه‌رو شده و مجبور شد در ایستگاه دروازه دولت پیاده شود.

با کمک پرسنل اورژانس مترو این زن زایمان کرد و به این ترتیب اولین نوزاد دختر در متروی تهران به دنیا آمد. این موضوع در کنار اخبار پرتنشی که معمولاً منتشر می‌شود به نظر بسیاری از کاربران بامزه آمد و درباره‌اش می‌نوشتند.
اینکه چطور زن باردار در این شرایط سوار مترو شده مسأله‌ای بود که خیلی‌ها به آن پرداختند و بعضی‌ها هم نام متناسب با محل تولد برای این نوزاد پیشنهاد می‌دادند: افشین: «اسم دختری که تو مترو بدنیا اومده رو بزارن ماه مترو»، پیشیک: «۱۲۰۰ تومن سود کرد این خانومه که تو مترو بچه به دنیا آورد. یک نفر سوار شد دو نفر پیاده شدن»، محمد آسمانی: «نخستین نوزاد دختر در مترو تهران متولد شده. حکمت خدا رو.
یه عمر بچه به مامان و باباش بگه من کجا به دنیا اومدم می‌گن تو مترو. البته من جای مسؤلان مترو بودم یه کارت طلایی می‌دادم به خانواده بچه که تا آخر عمر رایگان سفر کنند.»
آرش: «قطعاً باید بتونه تا آخر عمر از مترو مجانی استفاده کنه»، بهارشونم: «دیگه وقتشه به‌عنوان کارآفرینی هم که شده غرفه زنان زایمانم تو مترو بزنن»، دروغگو: «این بچه هه که امروز تو مترو به دنیا اومد چه مسیر همواری واسه خواننده رپ شدن داره.
رسماً بچه زیرزمینه»، عمو وحید: «خیلی عجیبه که تو ایستگاه مترو اتاق واسه زایمان هست ولی دستشویی نیست.»، بازمانده حادثه ملی: «یادتونه یه بچه‌ای بود که تو هواپیما به دنیا اومده بود و از ۳ تا کشوری که هواپیما اون لحظه از آسمونشون رد می‌شده برای بچه دعوت نامه فرستاده بودن؟ می‌گن این بچه که تو مترو به دنیا اومده بوده چون بین ایستگاها دروازه دولت و شمیران بوده از هر دو ایستگاه براش بلیت رایگان تک سفره ارسال شده»،
پدرام شمیرانی: «ولی عشق به مادر فقط این بچه هه که چون فهمید مادرش می‌خواد اون همه پله ایستگاه تجریش رو‌ با اون بره بالا، تو دروازه دولت پیاده شد»، میکائیل: «اسم نوزاد دختری که امروز توی ایستگاه مترو دروازه‌ دولت به دنیا اومده رو باید بزارن «متروناز» یا «دولت خاتون»؟»، تنها مانده: «تو مترو بدنیا اومدن رو نداشتیم که اونم اتفاق افتاد».

کپی