اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

شرکت چینی با وجود تحریم ها دوباره حامی بسکتبال ایران شد

شرکت چینی با وجود تحریم ها دوباره حامی بسکتبال ایران شد

فدراسیون بسکتبال دوباره با شرکت تولید کننده قبلی لباس‌های ورزشی خود قرارداد بسته و اولین مرسوله پوشاک تیم ملی به ایران رسیده و در انتظار ترخیص از گمرک است.

فدراسیون بسکتبال ایران دوباره با شرکت چینی قراردادی رسمی ثبت کرده و این تولید کننده پوشاک ورزشی همانند سال‌های گذشته حامی لباس بسکتبال ایران خواهد بود.

برهمین اساس تیم ملی بسکتبال ایران قرار است با پوشاک این تولید کننده در رقابت‌های جام جهانی 2019 چین به میدان برود.

اولین مرسوله این شرکت نیز به ایران رسیده اما هنوز از گمرک ترخیص نشده‌ است اما قبل از اعزام تیم ملی به چین کارهای ترخیص آن نیز انجام می‌شود و ملی‌پوشان با لباس‌های جدید خود راهی جام جهانی چین خواهند شد.

نزدیک به یک سال پیش این شرکت چینی به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا قراردادش با فدراسیون ایران را یک‌طرفه فسخ کرد اما زمانی که ایران دوباره سهمیه جام جهانی را بدست آورد این شرکت برای عقد قرارداد دوباره ابراز تمایل کرده‌است.

فدراسیون اخیرا قرارداد جدیدش با این شرکت را ثبت کرده و مرسوله اخیر براساس همان قرارداد است.

این شرکت در سال‌های گذشته به صورت نامحدود لباس‌های بسکتبال ایران را تامین می‌کرد و همچنین کمک‌های مالی زیادی نیز به فدراسیون داشت.

مسعود عماری دبیر فدراسیون بسکتبال با تایید این خبر گفت: قرارداد جدید با این شرکت بسته شده و اولین محموله به ایران رسیده و منتظر هستیم که از گمرک ترخیص شود.

وی درباره لباس‌های جدید تیم ملی نیز گفت: یکسری تغییرات در رنگ، کیفیت و طراحی لباس‌ها ایجاد شده تا تنوع خوبی برای ملی‌پوشان داشته باشیم.

دبیر فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد با این شرکت مثل قرارداد قبلی است؟ بیان کرد: قرارداد بهتری ثبت شده‌است. ما حتی در کنار لباس یکسری امکانات دیگر مثل کفش هم خواستیم که مورد قبول واقع شده و به ما خواهد رسید./ ایرنا

کپی