اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

رژیم صهیونیستی نوجوان فلسطینی را به جرم اعتراض به فعال عربستانی مجازات کرد

رژیم صهیونیستی نوجوان فلسطینی را به جرم اعتراض به فعال عربستانی مجازات کرد

مسؤولان رژیم صهیونیستی نوجوان فلسطینی که در اعتراض به اقدام فعال عربستانی در عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی به سوی او آب دهان انداخته بود را 15 روز از ورود به مسجد الاقصی محروم کردند.

 مالک النابلسی نوجوان ۱۴ ساله فلسطینی روز سه‌شنبه در اعتراض به بازدید محمد سعود، فعال عربستانی از مسجد الاقصی به دعوت تل‌آویو، به سوی او آب دهان انداخت.

 سعود به همراه جمعی از روزنامه‌نگاران عربستانی و عراقی و به دعوت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در راستای عادی‌سازی روابط با این رژیم به قدس اشغالی سفر کرده و از مسجدالاقصی و ساختمان کنست (پارلمان اسرائیل) بازدید کرده و با برخی مسؤولان اسرائیلی دیدار کرد.

ساکنان قدس به سوی این فعال عربستانی سنگ و زباله پرتاب کرده و او را از صحن مسجد بیرون انداختند.

مسؤولان تل‌آویو ایهاب الزغیر، یکی از این نوجوانان را به مدت یک هفته از ورود به مسجد الاقصی محروم کرده و تعداد دیگری از ساکنان این شهر را بازداشت کردند، همچنین درخواست‌هایی برای بازجویی از برخی افراد از جمله رامی خطیب، عکاس خبری و نگهبانان مسجد صادر شدند.

برخی فعالان شبکه‌های اجتماعی ضمن تقدیر از اقدام این کودک فلسطینی‌، تاکید کردند، فلسطینی‌ها به مبارزه خود با هرگونه اقدامی در نقض حقوق فلسطینی‌ها ادامه خواهند داد.  / ایسنا

 

کپی