اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

پیام وزیر فرهنگ به جشنواره ملی موسیقی جوان

جوانان علاقه مند به موسیقی اصیل ایرانی از میراث فرهنگی صیانت می کنند

جوانان علاقه مند به موسیقی اصیل ایرانی از میراث فرهنگی صیانت می کنند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی جشنواره ملی موسیقی جوان را «محمل تعامل و گفت‌وگوی استادان گرانمایه و جوانان با انگیزه ایران» خواند و افزود: این جوانان موسیقی اصیل ایرانی، نواحی و کلاسیک را می­ آموزند تا از این میراث فرهنگی صیانت کنند.

به گزارش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی پیامی را به سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان منتشر کرد. در متن این پیام آمده است: شناخت و بهره­ گیری از اندیشه و تجربه پیشینیان و نگاه به افق پیش­رو، قوام بخش فرهنگ و هنر ایران از دیرباز تا به امروز بوده است.

فرهنگ و هنر امروز تبلوری از تعامل اندوخته­ های پیشین و ایده­ های نوین است. هنر موسیقی جلوه­ ای از ظرایف و لطایف فرهنگ ساکنان این سرزمین بوده و آواها و نواهای هنرمندان در این مسیر تاریخی با امیدها و باورهای مردم پیوندی وثیق دارد. پشتوانه پرافتخار هنرمندان و استادان در کنار شور و شوق جوانان، آینده­ای امیدبخش را نوید می­ دهد.

جشنواره ملی موسیقی جوان، محمل تعامل و گفت و گوی استادان گرانمایه و جوانان با انگیزه این سرزمین است. جوانانی که موسیقی اصیل ایرانی، نواحی و کلاسیک را می­ آموزند تا از این میراث فرهنگی صیانت کنند. اشتیاق جوانان و دغدغه­ و دلسوزی استادان برای بالندگی و پایندگی موسیقی این مرز و بوم در این جشنواره سرمایه­ ای ارزشمند برای حفظ و تداوم هنر اصیل و مردمی است.
افزایش هنرمندان در سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان نشانه جایگاه قابل اتکای موسیقی کلاسیک و نواحی در میان نوجوانان و جوانان است و امید که مسیر شکوفایی این انگیزه و استعداد با حمایت نهادهای فرهنگی و هنری هموار شود.
جشنواره ملی موسیقی جوان، تجلی امید به آینده موسیقی ایران و لطف و همدلی استادان و هنرمندان با این رویداد شایسته قدردانی است.
همراهی همدلانه استادان و هنرمندان ارجمند موسیقی در شورا و داوری جشنواره و تلاش همکاران معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان را صمیمانه ارج می ­نهم و موفقیت روز افزون نوجوانان و جوانان شرکت کننده در این جشنواره را از خدای منان آرزومندم.»

سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و با همکاری بنیاد رودکی از ۵ مردادماه تا ۵ شهریورماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

کپی