اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

بنگلادش گزینه دیدار تدارکاتی تیم ملی در شهریورماه/ پاسخ ژاپنی‌ها به فدراسیون فوتبال ایران

بنگلادش گزینه دیدار تدارکاتی تیم ملی در شهریورماه/ پاسخ ژاپنی‌ها به فدراسیون فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال کشورمان در شهریورماه به دنبال برگزاری دیداری تدارکاتی است که بنگلادش یکی از گزینه‌ها خواهد بود.

تیم ملی فوتبال کشورمان از شهریورماه باید در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های 2023 چین شرکت کند و از همین‌رو برنامه‌ریزی‌ها برای حضور هرچه بهتر تیم ملی در حال انجام است.

ایران در این دوره از مسابقات مرحله انتخابی در گروه C با تیم‌های عراق، بحرین، هنگ‌کنگ و کامبوج هم‌گروه است. طبق برنامه، تیم ملی فوتبال کشورمان در روز نخست از هفته اول مسابقات انتخابی با قرعه استراحت مواجه شده و از همین‌رو مارک ویلموتس درخواست یک بازی تدارکاتی در تاریخ 14 شهریورماه داشته است.

طبق برنامه ملی‌پوشان کشورمان 19 شهریورماه باید در هنگ‌کنگ اولین بازی رسمی خود را در انتخابی جام جهانی 2022 و جام ملت‌های 2023 انجام دهند. فدراسیون در تلاش برای برگزاری بازی دوستانه با بنگلادش در تاریخ 14 شهریورماه است و در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات این بازی دوستانه برگزار خواهد شد.

با توجه به اینکه هماهنگی و برنامه‌ریزی برای بازی دوستانه با تیم‌های آسیایی در این مقطع آسان‌تر است، تیم ملی فقط می‌تواند با تیم‌های سید یک مسابقات انتخابی رودررو شود. از همین‌رو از نظر زمانی تیم‌های ژاپن، عربستان، استرالیا، امارات، کره‌جنوبی، چین و بنگلادش شرایط تقابل با ایران را دارند که عربستان و امارات روابط مناسبی با ایران ندارند و تیم ملی اخیراً دیداری با کره‌جنوبی داشته است. فدراسیون برای دیدار با ژاپن و استرالیا تاریخ دیگری را مدنظر دارد و در این مقطع فقط چین و بنگلادش می‌توانستند حریف مناسبی برای ایران باشند.

از آنجایی که فدراسیون فوتبال پیش از دیدار با هنگ‌کنگ در حال برنامه‌ریزی اردویی در قطر است، درخواستی برای دیدار دوستانه با چین در دوحه ارسال شده بود که چینی‌ها حاضر نشدند برای این بازی دوستانه به قطر بیایند. از همین‌رو فدراسیون فوتبال درخواستی برای فدراسیون فوتبال بنگلادش ارسال کرده تا در صورت موافقت، دیدار دوستانه با این تیم در قطر برگزار شود. گرجستان نیز یکی از گزینه‌ها برای انجام بازی دوستانه بوده که البته برگزاری این دیدار منتفی شده است.

تیم ملی در تاریخ 28 آبان‌ماه که روز دوم از هفته سوم مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 و جام ملت‌های 2023 خواهد بود، با قرعه استراحت مواجه شده است. فدراسیون در تلاش بود با ژاپن دیدار دوستانه‌ای را در تهران یا دوحه برگزار کند، اما ژاپنی‌ها اعلام کرده‌اند در صورتی با این دیدار دوستانه موافقت خواهند کرد که تیم ملی ایران راهی این کشور شود. با توجه به میزان مسافت ایران تا ژاپن، برگزاری این بازی منتفی به نظر می‌رسد، اما مذاکرات همچنان ادامه دارد. در صورت منتفی شدن دیدار دوستانه با ژاپن، تیم دیگری جایگزین خواهد شد./ تسنیم

کپی