اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

وزیر اطلاعات: ویروس اختلاف جامعه را نابود می‌کند/ جهانیان به اقتدار اطلاعاتی ایران اعتقاد و باور دارند

وزیر اطلاعات: ویروس اختلاف جامعه را نابود می‌کند/ جهانیان به اقتدار اطلاعاتی ایران اعتقاد و باور دارند

همانطور که فرد مسوولیت‌هایی برای کارنامه مثبت خود دارد یک ملت هم باید کارنامه مثبت داشته باشد.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه ویروس اختلاف جامعه را نابود می کند گفت: همانطور که فرد مسوولیت‌هایی برای کارنامه مثبت خود دارد یک ملت هم باید کارنامه مثبت داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه در آیین رونمایی از چهار جلد کتاب «انقلاب اسلامی در استان سمنان به روایت اسناد ساواک» که در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان برگزار شد افزود: ملت ایران در سایه رهبری امام راحل در انقلاب اسلامی‌ کارکرد بسیار زیبایی را داشته است و در دیگر مبارزات، مردم ما ملتی بودند که برای تحقق آرمان سیاسی دست به مبارزه و فداکاری زده، قربانی و شهید دادند.
وی افزود: قرآن توصیه به سیر در زمین و آموختن از تاریخ گذشتگان داشته است و اسلام تنها برای فرد زندگی قائل نیست و برای جمع هم زندگی قائل است.
وی ادامه داد: اسلام برای فرد و جامعه اصالت فرض می کند و هم فرد و هم جامعه شناسنامه دارند و در لابلای آیات قرآن موارد زیبایی در این زمینه داریم.
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه جامعه به دلیل قدرت انتخاب مکلف است و اسلام تکالیفی برای فرد و جامعه تعیین کرده است گفت: جامعه به جهاد خداجویانه و رهایی بخش مستضعفان مکلف شده و جهاد وطیفه جامعه است و این جامعه قدرت انتخاب و اراده دارد.
وی افزود: نوع کارکرد جامعه یک کارنامه به جا می گذارد و حساب و کتاب هر جامعه با این کارنامه است و ملتی که کارنامه ای دارد پاسخ کارکرد خود را دارد.
وی ابراز داشت: در نظام دینی برای آبروی افراد ارزش قائل می شویم و اجتماعات هم دارای حیثیت و آبروی جمعی هستند.
علوی افزود: جامعه اگر نسبت به کارکردهای منفی بی تفاوت باشد اثر آن به کل جامعه می رسد و اگر انسان با میکروب و ویروس آسیب می بیند جامعه هم آسیب می بیند، لذا جامعه باید آسیب شناسی داشته باشد.
وی افزود: مقاومت، ایستادگی و صلابت مردم ما در زیر سایه رهبری مقام‌ معظم رهبری هم چنین اقتدار و هیمنه ای که در سطح جهانی شکل گرفته ریشه در مبارزات نسل نخست انقلاب و تعریف آن به نسل بعد دارد.
علوی گفت: نسل امروز به تاسی از نسل های انقلاب راه مقاومت، ایستادگی و عدم کرنش در برابر ظلم در مقیاس جهانی با هدایت از رهبری را به مرحله اثبات رسانده است.

علوی همچنین با اشاره به این که انقلاب اسلامی هویت بخشی دارد تاکید کرد: هر نسلی در عقبه خود مبارزاتی با دیکتاتوری ظلم و خفقان می بیند احساس هویت و ریشه در اعماق تاریخ کرده و خود را متعهد به آن مسیر می بیند.
وی با اشاره به رونمایی از کتاب انقلاب اسلامی در استان سمنان به روایت اسناد ساواک گفت: این مجموعه ها باعث آشنایی نسل جوان با مبارزات پدرانشان و الگویی برای حرکت آن ها در مسیر انقلاب اسلامی می شود.
وزیر اطلاعات افزود: این کتاب شناسنامه و زندگینامه مردم سمنان است و نگارش زندگینامه جامعه ها از سوی قرآن آموزنده اعلام شده است.
وی اظهار داشت: دِینی که مردم استان در مبارزات انقلابی بر دوش وزارت اطلاعات داشتند امروز توسط وزارت با انتشار کتاب انقلاب اسلامی استان سمنان به روایت اسناد ساواک به نحو مطلوب ادا شد.
علوی بیان داشت: در بیشتر استان های کشور از این گونه مجموعه کتاب ها منتشر شده و در واقع تدوین مجموعه ها را ادای دین در برابر مردمی چون مردم سمنان می دانیم.
وزبر اطلاعات اظهار داشت: انتقال میراث مبارزاتی مردم استان به نسل های بعد آموزندگی و سازندگی دارد و مردم واقف به دستاوردها شده و در مسیر مقاومت و مبارزه با ظلم و ستم در مقیاس جهانی گام بر می دارند.

وزیر اطلاعات گفت: از روزهای آغاز قیام امام راحل، مردم استان سمنان نشان دادند مردمی آگاه، با بصیرت و هوشیار گوش به مرجعیت و علمای بزرگوار استان بودند.
وی ادامه داد: از سال های ۴۱ و ۴۲ جای جای استان سمنان پاسخ مثبت به ندای امام راحل داده شد و علمای استان روح انقلابی و تعهد داشته و در حرکت انقلابی از وحدت برخوردار بودند.
وی افزود: استان سمنان خاستگاه علمای بزرگواری بوده است و با حضور این علما، ادبا، نخبگان علمی دانشگاهی، ریاست فعلی جمهوری، طبیعی بود مردم این دیار در برابر دعوت امام راحل سریع لبیک بگویند.
"انقلاب اسلامی در استان سمنان به روایت اسناد ساواک" مجموعه کتاب چهار جلدی است که وقایع انقلاب در این استان را از ۱۳۴۰ تا سال ۱۳۵۷ پیروزی انقلاب اسلامی روایت می کند.

 وزیر اطلاعات گفت: جهانیان به اقتدار اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران با رشادت و جانفشانی‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) اعتقاد و باور دارند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه در حاشیه آیین رونمایی کتاب «انقلاب اسلامی دراستان سمنان به روایت اسناد ساواک» در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان به خبرنگاران ابراز داشت: اطلاع رسانی به مردم در ارتباط با اقدام‌های وزارت اطلاعات در بخش‌های مختلف در هر موردی که احساس به بیان موضوعات باشد انجام می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: اقدام‌های اطلاعاتی وزارت اطلاعات در ارتباط با دستگیری جاسوس‌ها بسیار زیاد است و در مورد بعضی از رویکردهای اطلاعاتی چون در زمان اجرا قرار دارد نمی‌توان موضوع را اکنون بازگو کنیم.
وزیر اطلاعات ادامه داد: در هر موردی که احساس کنیم کار اطلاعاتی تمام شده و به نتیجه نهایی رسیده و بازگو کردن آن به پیگیری مورد آسیب نمی رساند مردم را در جریان حماسه آفرینی فرزندانشان قرار می دهیم.

آگاهی اطلاعاتی جمهوری اسلامی بسیاری توطئه‌ها را در نطفه خفه کرد

علوی اضافه کرد: دشمنان و کشورهای مختلف جهان به اقتدار اطلاعاتی ایران باور دارند و جمهوری اسلامی با آگاهی اطلاعاتی کامل بسیاری از توطئه ها را در نطفه خفه کرده است.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: در ۲ سال آینده در دیگر استان‌های کشور هم کتاب‌های نقش مردم در انقلاب اسلامی به روایت اسناد ساواک تدوین و رونمایی می‌شود و این کتاب در اختیار جامعه، فرهنگ دوستان و تاریخ دوستان قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: نسل‌های جوان و نوجوان کشور نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی را مطالعه می کنند و در مراجعه به تاریخ و کارکرد ملت و قیام آنان عبرت و آموزندگی بسیاری وجود دارد.
حجت الاسلام و المسلمین علوی تصریح کرد: ولایتمداری مردم و گوش به اشاره و فرمان رهبر معظم انقلاب بودن نشان از تعهد و بصیرت مردم است و با کتاب هایی از این دست که امروز رونمایی شد نقش مردم در جانفشانی های انقلاب به نسل جوان یادآوری می شود.
«انقلاب اسلامی در استان سمنان به روایت اسناد ساواک» مجموعه کتاب چهار جلدی است که وقایع انقلاب در استان سمنان را از ۱۳۴۰ تا سال ۱۳۵۷ پیروزی انقلاب اسلامی روایت می کند، این کتاب به همت مرکز بررسی اسناد تاریخی تدوین و منتشر شده است و امروز سه شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات رونمایی شد.

کپی