اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

در رتبه بندی مجله فورچن،

شرکت های برتر جهان در 2019 معرفی شدند

شرکت های برتر جهان در 2019 معرفی شدند

مجله تجاری فورچن هر سال فهرستی از رده بندی شرکت های برتر منتشر می کند و نتایج بخش فناوری سال 2019 در نوع خود بسیار قابل توجهند.

مجله فورچون رتبه بندی سالانه خود را بر اساس بررسی 500 شرکت برتر جهان انجام داد و نتایج نشان می دهند برای نخستین بار در تاریخ شرکت های آمریکایی از شرکت های چین کم شمارتر هستند . درواقع 121 شرکت آمریکایی در برابر 129 شرکت آسیایی.

 

در دنیای فناوری تلفن همراه اپل هنوز هم یک رهبر اصلی است، در رده بندی کلی  شرکت اپل در رتبه یازدهم نشسته است و پس از آن سامسونگ در رتبه پانزدهم است. در حالی که شرکت آلفابت در رتبه سی و هفت ایستاده است. برای نخستین بار شیائومی به این فهرست راه یافته و در رتبه چهارصد و شصت و هشت ایستاده است.

در حالی که شرکت های مشهوری مانند مایکروسافت، هواوی، سونی و شرکت های هم رده این شرکت ها در فهرست جای گرفته اند، اما جالب است که اوپو و ویوو نیز به این فهرست وارد شده اند. فهرست سالانه فورچن بر مبنای کل درآمد طی دوازده ماه اخیر است.سالها پیش شرکت های حوزه فناوری چندان جایگاهی در این فهرست نداشتند و بیشتر شرکت های حوزه تولید، معدن و انرژی در این فهرست بودند./انتخاب

کپی