اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

مدیر زیمنس برای ترامپ ابراز تاسف کرد

مدیر زیمنس برای ترامپ ابراز تاسف کرد

مدیر اجرایی شرکت آلمانی زیمنس تاکید کرد، در دوره دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا در حال تبدیل شدن به "چهره نژادپرستی و محرومیت" است.

 جو کایزر، مدیر اجرایی شرکت زیمنس در پیامی توییتری نوشت: تاسف می‌خورم که مهمترین سمت سیاسی در جهان در حال تبدیل شدن به چهره نژادپرستی و محرومیت است. من سالیان سال در آمریکا زندگی کرده‌ام و سطحی از تحمل، آزادی و گشایش را که هرگز شبیه قبل نبود، تجربه کردم.

توییت کایزر در واکنش به شعار حامیان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گردهمایی کارولینای شمالی بود که از رئیس‌جمهوری آمریکا می‌خواستند تا ایلهان عمر، زن مسلمان عضو کنگره آمریکا را به کشورش بفرستد. حامیان ترامپ شعار می‌دادند: او را پس بفرست!

رئیس‌جمهوری آمریکا در روزهای پیش ایلهان عمر و دیگر دموکرات‌های هم‌ حزبی او شامل الکساندریا اوکازیو-کورتز، رشیده طلیب و آیانا پرسلی را به باد انتقاد شدیداللحن خود گرفت. او به این قانونگذاران تازه کار گفت: به همان جایی برگردید که از آن آمده‌اید.

با وجود انتقاداتی که به سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا وارد شد، ترامپ اما از موضع خود کوتاه نیامد. به اعتقاد ترامپ، توییت‌هایش رنگ و بوی نژادپرستانه ندارند. او همچنین مدعی است که از شعاری که در گردهمایی انتخابات او در کارولینای شمالی مطرح شد، رضایت ندارد. با این حال دفاع بعدی ترامپ از اظهاراتش نشان می‌دهد که او هنوز موضع جنگ‌طلبانه دارد. / ایسنا

کپی