اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

طرح جدید آمریکا برای اخراج مهاجران

طرح جدید آمریکا برای اخراج مهاجران

دولت آمریکا سازوکار جدیدی را برای اخراج مهاجران غیرقانونی به اجرا می‌گذارد که بر اساس آن برای بیرون کردن آنان نیازی به رای دادگاه نیست.

دولت آمریکا اعلام کرد که سازوکار جدیدی را برای اخراج مهاجران غیرقانونی به اجرا می‌گذارد. در این سازوکارجدید برای اخراج مهاجران غیرقانونی نیازی به رای دادگاه‌های آمریکا نیست. مقررات جدید به دولت امکان می‌دهد تا مهاجران غیرقانونی را طی چند روز از کشور اخراج کنند. این در حالی است که این روند هم اکنون چند ماه و گاه چند سال طول می‌کشد.

بر اساس مقررات جدید، امکان اخراج فوری آن دسته از مهاجران که اجازه اقامت ندارند و در عین حال نمی‌توانند حضور پیوسته خود در خاک آمریکا طی دو سال گذشته را ثابت کنند، فراهم می‌شود. به این ترتیب به نظر می‌رسد مقررات جدید اکثر مهاجران فاقد اجازه اقامت در آمریکا را شامل می‌شود.

کارشناسان حقوقی بر این باور هستند که در ساز و کار جدید مقرراتی که پیش از این تنها در مرز آمریکا و مکزیک به اجرا در می‌آمده تعمیم یافته است.

بر طبق مقرراتی که در مرز آمریکا با مکزیک به اجرا در آمده است پرونده مهاجران غیرقانونی از سوی قاضی بررسی نمی‌شود و آن‌ها به وکیل مدافع نیز دسترسی ندارند.

اتحادیه دفاع از حقوق مدنی آمریکا اعلام کرده است که مقررات جدید مهاجرتی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را در دادگاه به چالش خواهد کشید.

به گفته مقامات دولت آمریکا، تسریع اخراج مهاجران غیرقانونی منجر به تخلیه مراکز نگهداری مهاجران و پناهجویان و کاهش حجم پرونده‌های در انتظار رسیدگی در دادگاه‌ها خواهد شد.

شرایط اسفناک نگهداری مهاجران و پناهجویان در مراکز نگهداری آن‌ها در مرز مکزیک طی ماه‌های گذشته از موضوعات جنجال‌برانگیز در آمریکا بوده است.  / باشگاه خبرنگاران 

کپی