اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

علی لاریجانی: رییس‌جمهور و وزرا گزارش عملکرد خود را به مجلس ارائه دهند

علی لاریجانی: رییس‌جمهور و وزرا گزارش عملکرد خود را به مجلس ارائه دهند

رئیس جمهور و وزرا باید در مرداد ماه گزارش عملکردی خود را به مجلس ارائه دهند و سپس این گزارش در کمیسیون‌های مجلس مسیر خود را طی خواهد کرد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور و وزرا باید در مرداد ماه گزارش عملکردی خود را به مجلس ارائه دهند و سپس این گزارش در کمیسیون‌های مجلس مسیر خود را طی خواهد کرد.

علی لاریجانی در جلسه علنی امروز- سه شنبه- در پاسخ به تذکر نماینده محلات گفت: رئیس جمهور و وزرا باید در مرداد ماه گزارش عملکردی خود را به مجلس ارائه دهند و سپس این گزارش در کمیسیون‌های مجلس مسیر خود را طی خواهد کرد.

علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۲۳۵ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: رئیس جمهور و هر یک از وزرا باید در مرداد ماه سال جاری براساس برنامه‌هایی که در آغاز کار خود اعلام کرده است گزارش عملکردی به مجلس ارائه دهد.

وی افزود: اکنون در هفته اول مرداد قرار داریم و بعد از هفته آینده نیز مجلس دو هفته تعطیل خواهد بود. هیئت رئیسه در تدوین برنامه‌های جلسات علنی مجلس این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر سلیمی گفت: رئیس جمهور و وزرا باید در مرداد ماه گزارش عملکرد خود را به مجلس ارائه دهند. سپس گزارش مسیر خود را در کمیسیون‌های مجلس طی خواهد کرد و تعطیلات مجلس مانعی برای ارائه گزارش رئیس جمهور و وزرا به مجلس نیست.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص مصوبه حذف سود و جریمه از تسهیلات بانکی گفت: تصویب طرح دو فوریتی الزام بانک‌ها وموسسات اعتباری غیر بانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان گامی مثبت بود.

وی افزود: از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و ریاست بانک مرکزی برای همکاری بین مجلس و دولت در راستای تصویب این قانون تشکر می‌کنم، ان‌شاءالله اجرایی شدن این قانون بتواند مشکلات مشتریان بانک‌ها را برطرف کند.

وی ابراز امیدواری کرد که بانک مرکزی سریعتر زمینه اجرایی شدن این قانون را فراهم کند.

کپی