اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

تجهیز فرودگاه حیدرآباد هند به فناوری تشخیص چهره

تجهیز فرودگاه حیدرآباد هند به فناوری تشخیص چهره
بیتا میرعظیمی

فرودگاه حیدرآباد هند به فناوری تشخیص چهره مجهز شد. مسافرین خطوط داخلی و خارجی این فرودگاه از این پس به جای نشان دادن گذرنامه خود، از گیت های مخصوص تشخیص چهره عبور کرده و پس از تأیید این فناوری وارد هواپیما می شوند.

 این ابتکار عمل بخشی از سیاست وزارت حمل و نقل هوایی "Digi Yatra" هندوستان است که قصد دارد در مسافرین تجربه ای بدون دردسر و ارائه هیچ مدرک کاغذی ایجاد کند. دولت هندوستان هدف از تجهیز فرودگاه‌ها به فناوری تشخیص چهره را کمک به رفع ازدحام و شلوغی در فرودگاه‌های این کشور عنوان کرده و اعلام کرده است که در مدت زمانی کوتاه تمامی فرودگاههای این کشور به این فناوری تجهیز خواهند شد.

به گفته مقامات این کشور اسکنرهای تشخیص چهره و هویت مسافران در فرودگاه‌های بین‌المللی که میزبان حجم زیادی از مسافران در روز هستند، این امکان را فراهم می‌کند تا هویت مسافران در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به چک کردن گذرنامه و تنها از طریق شناسایی چهره مسافران انجام شود. همچنین فناوری تشخیص چهره از خطای انسانی و احتمال بروز خطرات احتمالی پیشگیری خواهد کرد.

 در حال حاضر مسافران هندی می‌توانند از بین دو سیستم بیومتریک یا روش بازرسی سنتی از طریق گذرنامه در فرودگاه یکی را انتخاب کنند. این اقدام در راستای توجه به حقوق خصوصی افراد صورت گرفته و در آن تأکید شده است که به هیچ وجه افراد مجبور به ثبت چهره به کمک این فناوری نخواهند شد. فناوری استفاده شده در این فرودگاه‌ها از سیستم ورود و خروج بیومتریک پشتیبانی کرده و هویت مسافران به واسطه استفاده از دوربین‌‌های فوق پیشرفته در گیت ورودی و خروجی فرودگاه شناسایی می شود.

 

 

کپی