اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

سانحه رانندگی جان 4 نفر را گرفت

سانحه رانندگی جان 4 نفر را گرفت

تصادف رانندگی بار دیگر خانواده‌هایی را به سوگ نشاند ، برخورد یک دستگاه خودروی زانتیا با تریلر در محور لار - جهرم روز دوشنبه پایانی خونین برای چهار سرنشین این خودروها رقم زد و آنان را به کام مرگ کشاند.

حادثه رانندگی در محور لار- جهرم چهار قربانی بر جای گذاشت

محمد رحمانیان مسئول روابط عمومی اورژانس و فوریت‌های پزشکی شهرستان جهرم با تشریح ابعاد این حادثه به خبرنگار ایرنا گفت: این سانحه رانندگی ساعت ۱۲ و ۴۷ دقیقه امروز دوشنبه رخ داد و طی آن یک دستگاه خودروی انتیا با یک تریلر برخورد کرد که چهار تن از سرنشینان زانتیا جان خود را از دست دادند.

به گفته وی راننده تریلر نیز در این حادثه مجروح شده که به مراکز درمانی منتقل شده است.

پلیس راهنمایی و رانندگی هنوز علت این حادثه را اعلام نکرده است.

بر اساس گزارش رسمی پزشکی قانونی در سال گذشته (۱۳۹۷) استان فارس با ۱۳۵۷ نفر، کشته در سوانح رانندگی مقام نخست کشور را همچنان حفظ کرده است، مقامی که برای فارس هر سال تکرار می‌شود و قابل افتخار نیست، جایگاه نخست استان فارس در تصادفات رانندگی سال گذشته با فاصله ۳۸ کشته نسبت به جایگاه دوم تکرار شده است.

در سال‌های اخیر وضعیت راه‌های فارس نسبت به سال‌های گذشته قدری توسعه یافته و اغلب راه‌های منتهی به مرکز استان به بزرگراه تبدیل شده اما به رغم این توسعه‌ها و حذف برخی نقاط حادثه ساز، هنوز محورهای پرترددی هستند که تصادفات منجر به مرگ زیادی در آنها روی می‌دهد که یکی از این محورهای حادثه‌آفرین، محور جهرم - لار است که شاید به عنوان یکی از محورهای مهم حادثه خیز استان فارس از آن به عنوان جاده وحشت یاد می‌شود.

بنا به گزارش‌های پلیس راه فارس درباره خطرناک‌ترین جاده‌های حوزه جنوب فارس از لحاظ فراوانی تصادفات، محور لار – جهرم، حادثه خیزترین این محورها بوده است.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد./ایرنا

 

کپی