اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

چرا مهاجرت از "ویندوز7" به "ویندوز10" سخت است؟

چرا مهاجرت از "ویندوز7" به "ویندوز10" سخت است؟

این روزها بسیاری از کاربران ویندوز 7 در فکر مهاجرت به ویندوز 10 هستند اما تعداد افرادی که این فکر را عملی کرده اند بسیار پایین تر از حد انتظار است. درواقع با وجود این که مایکروسافت اعلام کرد دیگر خبری از به روزرسانی ویندوز 7 نخواهد بود هنوز هم تعداد کاربران ویندوز 7 کم نیست.

با وجود گذشت شش ماه از آخرین اعلان توقف به روزرسانی ویندوز 7 برای کاربران، هنوز تعداد زیادی از کاربران به این سیستم عامل وابسته اند. بر اساس یک نظرسنجی که توسط شرکت فناوری اطلاعات Kollective روی بیش از 200 شرکت بزرگ وابسته به ویندوز در  بریتانیا و ایالات متحده آمریکا انجام شده ، تنها یکی از پنج شرکت بزرگ به ویندوز 10 مهاجرت کرده اند.

اگرچه نرخ مهاجرت ها نسبت به سال گذشته رشد داشته اما هنوز بسیار کمتر از حد انتظار است. بر اساس تحقیقاتی دیگر مشخص شده که ویندوز 10 اکنون 66 درصد از کامپیوترهای شخصی را احاطه کرده است اما ویندوز 7 هنوز هم سهمی 29 درصدی بر کامپیوترهای خانگی دارد. به نظر می رسد کامپیوترهای خانگی سریع تر از اداره های بزرگ به روز شده اند شاید به این علت باشد که مراکز بزرگ مثل بیمارستان ها نگران داده های خود هستند و می ترسند با به روزرسانی مشکلی پیدا کنند.

 

برای مثال باور کردنی نیست که نه تنها ویندوز 7 در بیمارستان های بریتانیا رواج دارد، بلکه حدود 2300 کامپیوتر از سیستم عامل 18 ساله XP استفاده می کند. از سوی دیگر برخی شرکت ها نیز ترجیح می دهند ویندوزهای خود را تا قبل از ژانویه به روزرسانی نکنند، چرا که نگرانی هایی در خصوص هزینه های احتمالی برخی افزونه های داخلی دارند. با این وجود به نظر می رسد چاره ای نیست و با توجه به این که مایکروسافت دیگر برای ویندوز 7 پچ امنیتی صادر نمی کند، کاربران محبورند به ویندوز 10 مهاجرت کنند./انتخاب

کپی