اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

سفر یک هیئت رسانه‌ای عربی به اسرائیل

سفر یک هیئت رسانه‌ای عربی به اسرائیل

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که میزبان یک هیئت رسانه‌ای عربی شامل اصحاب رسانه عربستانی، اماراتی، مصری و عراقی است.

 وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک هیئت رسانه‌ای عربی با نمایندگان کنست و مسئولان وزارت خارجه و اعضای هیئت علمی این رژیم دیدار خواهند کرد.

این وزارتخانه اعلام کرد که برنامه این دیدار شامل بازدید از موزه هولوکاست و اماکن مقدس در قدس و شهرهای ناصره، حیفا و تل آویو است. هدف از این سفر شناخت "واقعیت اسرائیل و جامعه آن" است.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که میزبانی از این هیئت براساس طرح بخش عربی این وزارتخانه با هدف اطلاع یافتن خبرنگاران و روزنامه‌نگاران از موضع اسرائیل نسبت به مسائل سیاسی و ژئوسیاسی و شناخت جامعه اسرائیل است.

به جز مصر و اردن که معاهده صلح با اسرائیل دارند هیچ کشور عربی دیگری روابط رسمی آشکار با اسرائیل ندارد.

اما مسئولان اسرائیلی طی ماه‌های اخیر از بهبود روابط با کشورهای عربی و مشارکت هیئت‌های اسرائیلی در فعالیت‌های عربی خبر دادند.

این مسئله درحالی صورت می‌گیرد که اسرائیل از سال ۲۰۰۲ با طرح صلح عربی که بر برقراری روابط عادی با اسرائیل در ازای عقب‌نشینی‌اش از اراضی اشغالی ۶۷ و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی و حل مسئله آوارگان تأکید دارد، مخالف است.  / ایسنا

کپی