اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

دبیر: گفته‌اند کشتی بانوان را تعطیل می‌کنم اما این حرف درست نیست/ روحیات رسول خادم را خوب می‌شناسم

دبیر: گفته‌اند کشتی بانوان را تعطیل می‌کنم اما این حرف درست نیست/ روحیات رسول خادم را خوب می‌شناسم

رئیس فدراسیون کشتی گفت: با رسول خادم سال‌ها در کشتی و شورا کار کرده و او و روحیاتش را می‌شناسم.

مراسم معارفه علیرضا دبیر صبح امروز با حضور شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و باشگاه‌های وزارت ورزش در محل فدراسیون کشتی برگزار شد.

رئیس جدید فدراسیون بعد از مراسم معارفه‌اش با تاکید بر اینکه بعد از ١٥ سال به کشتی بازگشته، گفت: از جدیدی هم خواستم که امروز بیاید. زشت است که این قهرمانان نباشند. کسی پشت سر نفرات قبلی حرف بزند ناراحت می‌شوم، خوب یا بد گذشته و از غیبت گذشته‌ها خوشحال نمی‌شوم.

دبیر در پاسخ به سوالی در مورد کادرفنی تیم‌های ملی آزاد و فرنگی تاکید کرد: محمد بنا و غلامرضا محمدی محکم به کارشان ادامه دهند چون بهتر از این افراد نداریم.

 اگر 4 کشتی‌گیر بی‌نظیر در تاریخ کشتی باشند 2 نفر از آنها عباس جدیدی و رسول خادم هستند

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: رسول خادم خیلی برای کشتی زحمت کشید و هیچ‌کس نمی‌تواند منکر شود. اگر 4 کشتی‌گیر بی‌نظیر در تاریخ کشتی باشند 2 نفر از آنها عباس جدیدی و رسول خادم هستند. با رسول سال‌ها در کشتی و شورا کار کرده‌ام و او و روحیاتش را می‌شناسم. برای رسول احترام قائلم.

وی همچنین از دو سرپرست قبلی فدراسیون تشکر کرد و در مورد نعمتی گفت: ابتدا گفتند نعمتی سیاسی است، اما او کشتی‌گیر بوده و با خیلی از بزرگان، کشتی گرفته است. به خود ما هم گفتند سیاسی؛ چه ایرادی دارد که ما وارد سیاست شدیم، رفتیم و کار یاد گرفتیم. از امثال نعمتی هم باید استفاده کرد.

دبیر در واکنش به اختلاف سال‌های اخیر فدراسیون کشتی با وزارت ورزش خاطرنشان کرد: باید اختلاف نظرها را کنار گذاشت، با این اختلافات کشتی آسیب می بیند.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: پرسنل فدراسیون باید حفظ شوند، شنیدم گفته‌اند دبیر می‌خواهد کشتی بانوان را تعطیل کند که این حرف درست نیست. در جواب به سه رئیس هیئتی هم که استعفا دادند گفتم استعفای‌تان را پاره کردم و همه چیز تمام شده و باید همه با هم کار کنیم.

عباس جدیدی که به دلیل عدم احراز صلاحیتش نتوانست در انتخابات ریاست فدراسیون شرکت کند یکی از نفرات حاضر در مراسم معارفه بود که دبیر را یکی از قهرمانان شناسنامه‌دار در کشتی خواند که باید او را حمایت کرد.

اسبقیان رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها نیز دبیر را برای ریاست فدراسیون یک "وزن" دانست و از اینکه یک قهرمان المپیک مسئولیت کشتی را برعهده گرفته ابراز خوشحالی کرد.

کپی