اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

کوشنر به خاورمیانه سفر می‌کند

کوشنر به خاورمیانه سفر می‌کند

منابع آگاه اعلام کردند که داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا پایان ماه جاری میلادی به منظور پیشبرد "معامله قرن" به خاورمیانه سفر می‌کند.

یک مقام دولتی آمریکا که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد که جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به منظور پیشبرد کارگاه اقتصادی بحرین و طرح صلح خود برای فلسطین و رژیم صهیونیستی موسوم به "معامله قرن" پایان ماه جاری میلادی به خاورمیانه سفر می‌کند.

این منبع به جزئیات این سفر اشاره نکرد.

طبق گفته منبع مذکور، در این سفر جیسون گرینبلات، فرستاده رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه و برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران کوشنر را همراهی خواهند کرد.

همچنین شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی درباره این سفر گزارش داد که کوشنر ظرف روزهای آتی به منظور پیشبرد و بررسی طرح صلح کاخ سفید به اراضی اشغالی، عربستان، اردن، مصر، امارات و قطر سفر خواهد کرد.

این شبکه اعلام کرد که موعد اعلام بخش سیاسی معامله قرن بر انتخابات رژیم صهیونیستی تأثیر می‌گذارد و گرینبلات اخیرا گفت که امکان مطرح کردن بخش سیاسی این طرح پیش از انتخابات اسرائیل وجود دارد اما احتمالا پس از این انتخابات اعلام شود. تا بدین لحظه هیچ تصمیمی در این باره اتخاذ نشده و ترامپ کسی است که تصمیم نهایی را خواهد گرفت.

این شبکه صهیونیستی به نقل از یک مقام آمریکایی، هدف از این سفر را ادامه ارتباط‌ها با رژیم صهیونیستی و کشورهای منطقه درباره بخش اقتصادی معامله قرن اعلام کرد.

شبکه ۱۳ اسرائیل در ادامه گزارش خود آورده است: آمریکایی‌ها تمایل دارند تا در جریان این سفر صندوق بین‌المللی که از بخش اقتصادی معامله قرن حمایت مالی می‌کند را تروج دهند.

این شبکه همچنین فاش کرد که کوشنر هفته گذشته با خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین در واشنگتن دیدار و در این دیدار پیشنهاد صندوق بین‌المللی را مطرح کرد و طرف بحرینی نیز با این پیشنهاد موافقت کرده است و کوشنر در حال حاضر به دنبال جلب رضایت دیگر کشورهای عربی است.

این سفر پس از گذشت حدود یک ماه از برگزاری کارگاه اقتصادی بحرین به عنوان بخشی از معامله قرن انجام می‌شود که به دلیل عدم حضور مقامات فلسطینی با شکست مواجه شد؛ مسأله‌ای که خود کوشنر نیز در سخنانی به آن اذعان کرد.  / ایسنا

کپی