اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

لاشه‌ ده‌ها عروس دریایی در سواحل جنوبی روسیه کشف شد

لاشه‌ ده‌ها عروس دریایی در سواحل جنوبی روسیه کشف شد

ظاهر عجیب لاشه‌های ده‌ها عروس‌ دریایی که در ساحلی محلی در جنوب روسیه کشف شده‌اند، گمانه‌زنی‌های گسترده‌ای را در مورد علت مرگ آن‌ها به دنبال داشته است.

یک ویدیوی منتشر شده در فضای مجازی مربوط به سرزمین "کراسنودار" که با "کریمه" و دریای سیاه شرقی هم‌مرز است، نشان می‌دهد تعداد زیادی عروس دریایی با جریان آب به سواحل شهری در امتداد دریای "آزوف" آورده شده‌اند.

در این ویدیو عروس‌های دریایی بزرگی را می‌توان مشاهده کرد که لاشه‌هایشان به طور عجیبی آسیب دیده و روی شن‌ها افتاده و این صحنه توجه بازدیدکنندگان ساحل را به خود جلب کرده است.

بعضی از کاربران معتقدند که عروس‌های دریایی ممکن است به طور اتفاقی به سمت ساحل دریای "آزوف" آمده‌ باشند اما به دلیل سطح پایین شوری آب این دریا نتوانسته‌اند خود را با شرایط جدید تطبیق دهند.

اما بسیاری نیز بر این باورند یک طوفان منجر به مرگ این موجودات شده است. به اعتقاد این افراد طوفانی که به وقوع پیوسته منجر شده لاشه‌های این عروس‌های دریایی که به دلیل برخورد با صخره‌ها به شدت آسیب دیده‌اند به ساحل آورده شوند.

Photo: Sputnik

بنا بر گزارش اسپوتنیک، در کنار گمانه‌زنی‌های مختلف در مورد علت این اتفاق، بسیاری نسبت به کشته شدن این تعداد زیاد از عروس‌های دریایی ابراز تاسف کرده بودند./ایسنا

کپی