اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

طلبکاران استقلال حکم توقیف اموال گرفتند

طلبکاران استقلال حکم توقیف اموال گرفتند

مصطفوی: اگر استقلال تا پایان شهریور بدهی‌هایش را تسویه نکند، احتمالاً از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم می‌شود گروه ورزش/استقلال پس از عبور دشوار از پرونده پروپئیچ که خطری بزرگ محسوب می‌شد، حالا با پرونده‌های مالی جدیدی روبه‌رو شده و چهره‌هایی مانند امیر قلعه‌نویی، مجید صالح، حنیف عمران‌زاده، پژمان نوری، آندرانیک تیموریان و میثم منیعی به دنبال گرفتن مطالبات خود هستند و در این میان حتی دو بازیکن سابق این باشگاه هم حکم توقیف اموال این باشگاه را گرفته‌اند.‌

هادی مباشری معاون اجرایی استقلال، درباره بدهی به بازیکنان و مربیان پیشین، گفت:« باید تا 10 شهریور بدهی‌های خود را پرداخت یا با طلبکاران صلح کنیم. همان کاری که سال گذشته انجام دادیم. در صورتی که موفق به انجام این کار نشویم، کارت بازی بازیکنان صادر نخواهد شد.»
او به طلب افرادی چون آندرانیک تیموریان، حنیف عمران‌زاده و امیر قلعه‌نویی اشاره کرد: «در رابطه با تیموریان حق با اوست. رقم طلب تیموریان پایین بود و باید پرداخت می‌شد اما هر بار که قصد پرداخت داشتیم، هزینه دیگری برای باشگاه پیش آمد. از قلعه‌نویی و عمران‌زاده هم تشکر می‌کنیم که سعه صدر به خرج داده‌اند. برخی از افراد بدهی‌های خودشان را نصف کرده و به باشگاه کمک کردند. برخی از بدهی‌ها هم به این صورت است که یکی از طلبکاران پول دستی به باشگاه داده بود و حالا پولش را می‌خواهد. این افراد با باشگاه راه آمده‌اند و با اینکه یکی از آنها 3 بار حکم توقیف اموال گرفته اما قصد کنار آمدن با باشگاه را دارد. سعی می‌کنیم در مرداد پول‌شان را بدهیم تا از خجالت آنها خارج شویم.» مباشری به این سؤال تسنیم که بدهی باشگاه به این افراد چقدر است، چنین پاسخ داد: «نزدیک به 10،15 نفر از باشگاه طلب دارند که مجموع این طلب‌ها 5 میلیارد تومان است. سعی می‌کنیم با رایزنی با فدراسیون، سازمان لیگ و طلبکاران، راهی برای پرداخت بدهی‌ها پیدا کنیم. منتظر رسیدن نقدینگی به باشگاه هستیم.»
گفتنی است داریوش مصطفوی رئیس سابق فدراسیون فوتبال که به تازگی به عنوان رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ انتخاب شده، درباره وضعیت بدهی استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و صدور مجوز حرفه‌ای گفت: «آن‌گونه که ما اطلاع داریم فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به استقلال اولتیماتوم داده‌اند تا پایان شهریور بیش از 35 میلیارد بدهی‌اش را تسویه کند، در غیر این صورت به احتمال فراوان از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم می‌شود.» لازم به ذکر است آبی‌های تهرانی با بستن پرونده پروپئیچ، دیگر پرونده باز خارجی ندارند و این 35 میلیارد بدهی که مصطفوی عنوان کرده با 5 میلیاردی که مباشری اعلام کرده، اختلاف زیادی دارد اما آنچه مشخص است اینکه استقلال باید با طلبکاران خود تسویه حساب کند.

کپی