اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

معمای تعلیق پروازهای انگلیس و آلمان به قاهره

معمای تعلیق پروازهای انگلیس و آلمان به قاهره

گروه جهان/ پاهایش را به موازات بدنش روی صندلی آهنی فرودگاه دراز کرده بود و تلاش می‎کرد هنگام جابه‎جا کردن پاهایش، شانه‎هایش را زیاد تکان ندهد تا کودکی که روی آن خوابش برده بود، از خواب بیدار شود. کریستین شلبورن 70 ساله همراه نوه 11 ساله‎اش می‎خواست به قاهره برود اما در فرودگاه لندن فهمید تمامی پروازها به مقصد قاهره تعلیق شده است.

شلبورن با صدای آرام گفت: «کارمند چک‎ -  این، پاسپورتم را پس داد، به او گفتم من باید به قاهره بروم اما گفت فعلاً اجازه پرواز نداریم. ساعت‎هاست که در فرودگاه منتظر نشسته‎ام، آخرش هم می‎گویند پرواز نمی‎کنیم. نوه‎ام ماه‎هاست منتظر این سفر است، بدون هیچ توضیحی می‎گویند از پرواز به قاهره خبری نیست. این قضیه واقعاً بد مدیریت شد، هیچ کس هیچ توضیحی به ما نداد.»
دو شرکت هواپیمایی بزرگ «بریتیش ایرویز» و «لوفت هانزا» تمامی خطوط هوایی خود را به سوی قاهره، پایتخت مصر، به‌دلیل نگرانی‎های امنیتی به حالت تعلیق درآورده‎اند. پیش از اعلام این خبر، وزارت خارجه انگلیس به شهروندان خود در مصر هشدار داده بود امکان وقوع حملات تروریستی در پایتخت آن وجود دارد.
به گزارش فرانس 24، شرکت بریتیش ایرویز در بیانیه‎ای نوشت: «ما مدام شرایط امنیتی خود را در تمام فرودگاه‎های جهان بررسی می‎کنیم. تصمیم گرفته‎ایم تمامی پروازهای خود را به قاهره طی یک هفته آینده تعلیق کنیم تا بتوانیم فرصت بیشتری برای بازنگری در شرایط امنیتی پیدا کنیم. ما هرگز تا از امنیت هواپیماهایمان اطمینان حاصل نکرده باشیم اجازه پرواز به آنها را نمی‎دهیم.» اما در این بیانیه هیچ اشاره روشن و شفافی به علل و چرایی لغو شدن این پروازها نشده است. سخنگوی این شرکت در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از او می‎خواست جزئیات بیشتری را فاش کند، گفت: «ما هرگز درباره مسائل امنیتی صحبت نمی‎کنیم.»
شرکت لوفت هانزا نیز شنبه شب اعلام کرد که تمامی پروازهایش به مقصد قاهره را تعلیق کرده است و احتمال دارد این پروازها روز یکشنبه از سرگرفته شوند. منابع امنیتی مصر به خبرگزاری رویترز اعلام کردند که کارمندان بریتانیایی در روز چهارشنبه و پنجشنبه فرودگاه مصر را از لحاظ امنیتی بررسی کردند اما به آنها توضیحی درباره علت کارشان ندادند.

کپی