اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

پمپئو درخواست همتای اسرائیلی خود را نپذیرفت

پمپئو درخواست همتای اسرائیلی خود را نپذیرفت

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند، وزیر خارجه آمریکا درخواست همتای اسرائیلی خود برای برگزاری دیداری دوجانبه در جریان سفر اخیر وی به واشنگتن را نپذیرفت.

 رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا درخواست یسرائیل کاتس، همتای اسرائیلی خود برای انجام دیداری دوجانبه طی سفر اخیر وی به واشنگتن را رد کرد.

کاتس دوشنبه گذشته در سفر سه‌ روزه‌ای که برای شرکت در کنفرانس ویژه آزادی ادیان به واشنگتن داشت، در صدد دیدار با پمپئو برآمد. اما در روزهای بعد دیدارهای دو وزیر در حاشیه کنفرانس تنها به دست دادن با یکدیگر محدود شد و دیدار دو جانبه‌ای میان آن دو برگزار نشد.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، دفتر وزیر خارجه آمریکا درخواست اسرائیلی‌ها را نپذیرفته و به سفارت این رژیم در واشنگتن اطلاع داد برنامه کاری پامپئو پر است.

دفتر کاتس به این شبکه تلویزیونی اعلام کرد: طرف آمریکایی دو گزینه پیش روی ما قرار داد، دیدار سریع در حاشیه کنفرانس یا برنامه‌ریزی جهت انجام سفر دیگری برای کاتس به واشنگتن به منظور گفتگوهایی کامل با پامپئو، اما کاتس در نهایت گزینه دوم را انتخاب کرد و به زودی درباره آن اطلاع رسانی خواهد شد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: پامپئو به دلیل مشکلاتی که در رابطه با برنامه کاری‌ خود داشت، نتوانست با کاتس دیدار کند و امیدواریم همکاری‌ها میان این دو وزیر در آینده نیز ادامه داشته باشند.  / ایسنا

کپی