اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

مخالفان بریگزیت و جانسون دست به اعتراض زدند+ تصاویر

مخالفان بریگزیت و جانسون دست به اعتراض زدند+ تصاویر

هزاران تن از مردم انگلیس در وست‌مینستر علیه بریگزیت و بوریس جانسون نخست وزیر احتمالی این کشور دست به راهپیمایی اعتراض‌آمیز زدند.

معترضان شعار "نه به بوریس، آری به اروپا" سر دادند و لباس‌هایی در تمسخر جانسون، نایجل فاراژ و ترزا می بر تن داشتند؛ این اعتراضات پیش از انتخاب احتمالی روز سه شنبه وزیر خارجه سابق انگلیس به عنوان رهبر حزب محافظه کار و تصدی سمت نخست وزیری این کشور برگزار شد.

معترضان پلاکاردهایی در اعتراض به جانسون در دست داشتند و پرچم‌های اتحادیه اروپا را روی صورت‌هایشان نقاشی کرده بودند و بالن‌های غول پیکری را شبیه به آنهایی که برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درست کرده بودند، به اهتزاز درآوردند.

در راهپیمایی شنبه بعدازظهر معترضان همچنین جرمی هانت، وزیر خارجه، نایجل فاراژ، رهبر حزب بریگزیت و دونالد ترامپ را هدف اعتراضات خود قرار دادند.

سازمان دهندگان این راهپیمایی می‌گویند: این یک ضرورت ملی است. ما یک نخست وزیر که به دنبال جدایی کامل انگلیس از اتحادیه اروپا است را نمی‌خواهیم و تحمل نمی کنیم که بر کشور تحمیل شود و ما را به سمت لبه پرتگاه سوق دهد. ما این مشکلات بزرگ جهانی از تغییرات جوی گرفته تا تروریسم را تنها با اروپا و مابقی جهان می‌توانیم حل و فصل کنیم. ما می‌توانیم از طریق موفق‌ترین پروژه صلح در تاریخ، آینده‌ای بهتر بسازیم. نه به بوریس. آری به اروپا.

/ ایسنا

 

کپی