اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

پاکسازی 12 روستا در شمال عراق

پاکسازی 12 روستا در شمال عراق

نیروهای امنیتی و حشد شعبی عراق 12 روستا واقع در شمال عراق را در چارچوب مرحله دوم عملیات نظامی "اراده پیروزی" پاکسازی کردند.

بخش رسانه هیئت حشد شعبی عراق امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: یگان‌هایی از نیروهای حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق صبح امروز در دومین مرحله از عملیات "اراده پیروزی" در شمال عراق که از حمایت هوایی جنگنده‌های ارتش و یگان‌ هوایی این کشور برخوردار بود، شرکت کردند.

طبق بیانیه یاد شده، نیروهای حشد شعبی و دستگاه امنیتی عراق در این عملیات ۱۲ روستا در نزدیکی شهر الطارمیه واقع در مناطق العناز، عرب رشید محمود و عرب عساف در شمال عراق را بازرسی و پاکسازی کردند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق روز شنبه از آغاز مرحله دوم عملیات "اراده پیروزی" با هدف تقویت امنیت و ثبات در مناطق شمال عراق و اطراف آن در استان‌های دیالی، صلاح‌الدین و الانبار خبر داده بود.

 بازداشت ۳ داعشی در کرکوک

همچنین دستگاه امنیتی عراق امروز در بیانیه‌ای از بازداشت گروهی از داعشی‌ها در استان کرکوک خبر داد.

گروه رسانه امنیتی عراق اعلام کرد، با تعقیب مستمر داعشی‌ها در استان کرکوک در شمال عراق تیپ‌های اطلاعاتی پلیس فدرال وابسته به مرکز اطلاعات عراق سه تروریست تحت تعقیب را بازداشت کردند.

این گروه گزارش داد، تروریست‌های بازداشت شده در تحقیقات اولیه به عضویت خود در گروه تروریستی داعش و نیز حضور یکی از آنها در درگیری‌ها با نیروهای عراقی اعتراف کردند.

گروه یاد شده افزود، اقدامات قانونی لازم برای این سه تروریست انجام شده و آنها به دستگاه قضایی ارجاع داده شدند.

دستگاه امنیتی عراق پنج‌شنبه گذشته سه تن از خطرناک‌ترین اعضای داعش را در استان کرکوک بازداشت کرد.

نیروهای امنیتی عراق سه‌شنبه گذشته در استان کرکوک عملیات جستجویی را برای یافتن تروریست‌هایی آغاز کردند که دو تن از ساکنان روستای محمد الدانوک را ربوده بودند.

نیروهای امنیتی عراق با پشتیبانی و حمایت جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش به عملیات خود برای نابودی گروهک‌های داعشی باقی مانده در مخفیگاه‌هایی در استان نینوا در نزدیکی مرزهای عراق با سوریه ادامه می‌دهند. 

گروه رسانه امنیتی عراق امروز اعلام کرد، یگان‌هایی از فرماندهی عملیات نینوا و نیروهای عشایر عراق در منطقه هم مرز با سوریه و تا عمق ۱۰ کیلومتر عملیات بازرسی را با هدف نابودسازی داعشی‌های باقی مانده اجرا کردند.

طبق گزارش این بخش مذکور، عملیات از منطقه "بئر عقله" در شمال آغاز شده و تا تل غزال در جنوب ادامه داشته و منطقه اطراف دریاچه سنیسله در مرزهای مشترک عراق-سوریه را شامل شد.

بر اساس گزارش مرکز مذکور، در حملات جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش به غرب دریاچه سنیسله سه تروریست کشته و ۱۹ مخفیگاه آنها ویران و چهار بمب نیز منفجر شدند. همچنین نیروهای عراقی در منطقه یاد شده یک دستگاه خودرو و دو موتورسیکلت یافتند.   / ایسنا

کپی