وزیر علوم:

بودجه صندوق رفاه کفایت تعمیر دانشگاه‌ها را نمی‌کند

اجتماعی /
شناسه خبر: 488579

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ردیف بودجه‌ای برای تعمیر و تجهیز دانشگاه‌ها اختصاص یافته است که در سال‌های گذشته با تأخیر و گاهی در آخر سال اختصاص می‌یافت و امسال هم نگران هستیم که در تابستان هم نتوانیم از بودجه تعمیر و تجهیز دانشگاه‌ها و سرا‌های دانشجویی استفاده کنیم

منصور غلامی در حاشیه آیین تکریم و معارفه معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعمیرات اساسی در دانشگاه‌ها و در بخش سرا‌های دانشجویی به طور معمول در تابستان انجام می‌شود که نیازمند بودجه کافی است.
وی افزود: ساختمان اغلب دانشگاه‌های کشور قدمت دارد که برای تعمیر و تجهیز و ارتقای آن‌ها و سرا‌های دانشجویی، صندوق رفاه دانشجویان چند سالی است که فعالیت خود را آغاز کرده است، اما بودجه صندوق رفاه کفایت نمی‌کند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هر چند این بودجه کافی نیست، ولی می‌توان با آن حداقل کار‌هایی را انجام داد، گفت: تعمیر و تجهیز دانشگاه نیازمند برنامه ریزی است که بتوان از این بودجه اندک استفاده کرد.
زمان، زمان تحول جدی در بخش آموزش عالی کشور است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هم اکنون زمان تحول جدی در بخش آموزش عالی کشور است و در همین راستا برنامه هایی در حال اجراست.
منصور غلامی طی سخنانی در آیین تکریم مجتبی شریعتی نیاسر و معارفه علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در سالن همایش های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد افزود: انتقال مسؤولیت ها یک جریان طبیعی برای استادان دانشگاه ها و مسؤولان با توجه به فعالیت های علمی و آموزشی است.
وی گفت: استادان دانشگاه ها که مسؤولیت جدیدی را قبول می کنند باید از مشغله های علمی خود کم کنند و در مسؤولیت اجرایی مستقر شوند.
غلامی افزود: در زمان تحول جدی در آموزش عالی قرار داریم و تحول جهانی هم در حال انجام است بنابراین ضرورت های داخلی ما با توجه به نیاز جدی برای تحول در سیستم آموزشی احساس می شود و آنچه بر عهده وزارت علوم تحقیقات و فناوری است باید با سرعت و دقت بیشتری انجام شود.
وی با بیان اینکه زمان، زمان تحول جدی در بخش آموزش عالی کشور است گفت: برنامه هایی به این منظور مصوب شده است و دانشگاه ها باید ابتکار عمل داشته باشند و از ظرفیت فکری و دانشی خود استفاده کنند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: ما برنامه کیفی سازی را بر اساس اختیارات به دانشگاه ها واگذار کرده ایم و اجرای همان برنامه ها را از دانشگاه ها انتظار داریم.
غلامی گفت: در زمان باقی مانده از دولت تدبیر و امید تلاش می کنیم که برنامه های در دست اجرا به نتایج کامل برسد.
همچنین علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بسیاری از دستاوردها در حوزه علمی را مدیون فعالیت آموزش عالی کشور هستیم و فکر می کنم دکتر شریعتی نیاسر سهم بسیار بالایی از این افتخارات را در دوره معاونت خود آغاز کرده اند و ما تلاش می کنیم این فعالیت را ادامه دهیم./خبرگزاری صدا و سیما

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.