اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
رئیس شورای شهر تهران:

نگاه به انتخابات شورایاری‌ها نباید سیاسی و جناحی باشد

نگاه به انتخابات شورایاری‌ها نباید سیاسی و جناحی باشد

رئیس شورای شهر تهران، با بیان این که در آستانه انتخابات مهم شورایاری قرار داریم و این موضوع با حساسیت ویژه دنبال می‌شود گفت: برگزاری انتخابات محلی درتهران همزمان با حساسیت‌ها و هیجانات در حوزه‌ی سیاست خارجی و خلیج فارس ، نشان دهنده‌ی اوج ثبات و آرامش در جمهوری اسلامی است.

 محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه علنی شورای شهر با بیان این که شوراهای محل مطابق با اصل هفتم قانون اساسی آخرین حلقه از زنجیره حاکمیت جمهوری اسلامی هستند گفت: این امر برای نظام، رضایتمندی مردم ، کارآمدی و اقتدار به همراه دارد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان این که برگزاری موفق انتخابات شورایاری‌ها گامی در جهت تمرکز زدایی از ساختار رسمی به سمت جامعه است گفت: نباید نگاه ما به انتخابات شورایاری‌ها سیاسی و جناحی باشد. بلکه باید این انتخابات را فرصتی برای تبلور عمیق مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی آن هم در اوج فشارهای ظالمانه قدرت‌های جهانی بدانیم و نشان دهیم که مردم مهمترین پشتوانه نظام هستند.

به گفته هاشمی ، شوراها رکن مردم نهاد جمهوری اسلامی هستند و در شرایطی که دستگاه دیپلماسی کشور با زبان منطق و استدلال و نیروهای مسلح با زبان اقتدار از منافع ملی دفاع می‌کنند مدیریت شهری نیز تمام تلاش خود را در جهت خدمت به مردم و رضایت آنها به کار می‌گیرد.

وی با بیان این که نظام بین‌الملل به خوبی صلح طلبی و حقانیت جمهوری اسلامی را در کنار دفاع از منافع ملی و حقوق اساسی ایران مشاهده می‌کند گفت: این نظام عملکرد ایران را به عنوان دفاع طبیعی از منافع ملی در چارچوب قوانین بین‌المللی و پایبندی به تعهدات و معاهدات مشروع ، می‌پذیرد.

به گزارش ایسنا؛ محسن هاشمی پس از قرائت این نکات جلسه را ترک کرد و ریاست شورا را به امینی، نایب رئیس سپرد و با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این نکته که چرا جلسه را ترک کردید؟ گفت: باید ساعت ۱۰ در ریاست جمهوری باشم.

وی در واکنش به اصرارهای خبرنگار مبنی بر این که به چه دلیل به ریاست جمهوری می‌روید؟ به شوخی گفت: می‌دانید که ما در ریاست جمهوری بودیم و الان هم هوم سیتی داریم./ایسنا

کپی