رئیس کمیته معماری شورای شهر تهران:

فرآیند صدور پروانه ساختمانی باید در شورای شهر تصویب شود

اجتماعی /
شناسه خبر: 488480

رئیس کمیته معماری شورای شهر تهران گفت: در بحث صدور پروانه عملیاتی ساختمانی و گواهی‌های صادر شده تاکنون فرآیند به تایید شورا نرسیده و ما در حوزه نظارتی به عنوان نمایندگان مردم مبنا و معیار روشنی نداریم تا گام‌های مختلف فرآیند را بررسی کنیم. و ببینیم در مناطق این روند براساس مبنای مشخص پیگیری می‌شود یا خیر.

علی اعطا در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی طرح الزام شهرداری به ارائه لایحه فرآیند صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی‌های پایان کار ساختمانی، گفت: این طرح در اردیبهشت سال 1398 با امضای 16 نفر از اعضای شورای شهر تقدیم هیئت رئیسه شد و پس از ارجاع به کمیسیون شهرسازی در صحن ارائه خواهد شد.

رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد بعضا در مناطق مختلف وحدت رویه وجود ندارد و در برخی از بخش‌ها فرآیند غیر شفاف صورت می‌گیرد. از طرفی در شورای شهر نیز روشن نیست که کمیسیون توافقات کجای فرآیند صدور پروانه قرار دارد. و یا در چه مرحله شوراهای معماری ورود می‌کنند و حدود اختیارات آنها چیست. بنابراین در طول فرآیند نمی‌توانیم نظارت کافی داشته باشیم.

وی ادامه داد: رویکردها باید به گونه‌ای باشد که زمانبندی مشخصی وجود داشته باشد. و  بخش‌های اضافی حذف شود و از اعمال سلیقه جلوگیری کنیم.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: همه گواهی ساختمانی وپروانه‌ها همچنین مقاوم سازی و گواهی پایان کار و عدم خلافی فرآیند آن باید به تصویب شورا برسد./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.