اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
رئیس کمیته معماری شورای شهر تهران:

فرآیند صدور پروانه ساختمانی باید در شورای شهر تصویب شود

فرآیند صدور پروانه ساختمانی باید در شورای شهر تصویب شود

رئیس کمیته معماری شورای شهر تهران گفت: در بحث صدور پروانه عملیاتی ساختمانی و گواهی‌های صادر شده تاکنون فرآیند به تایید شورا نرسیده و ما در حوزه نظارتی به عنوان نمایندگان مردم مبنا و معیار روشنی نداریم تا گام‌های مختلف فرآیند را بررسی کنیم. و ببینیم در مناطق این روند براساس مبنای مشخص پیگیری می‌شود یا خیر.

علی اعطا در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی طرح الزام شهرداری به ارائه لایحه فرآیند صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی‌های پایان کار ساختمانی، گفت: این طرح در اردیبهشت سال 1398 با امضای 16 نفر از اعضای شورای شهر تقدیم هیئت رئیسه شد و پس از ارجاع به کمیسیون شهرسازی در صحن ارائه خواهد شد.

رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد بعضا در مناطق مختلف وحدت رویه وجود ندارد و در برخی از بخش‌ها فرآیند غیر شفاف صورت می‌گیرد. از طرفی در شورای شهر نیز روشن نیست که کمیسیون توافقات کجای فرآیند صدور پروانه قرار دارد. و یا در چه مرحله شوراهای معماری ورود می‌کنند و حدود اختیارات آنها چیست. بنابراین در طول فرآیند نمی‌توانیم نظارت کافی داشته باشیم.

وی ادامه داد: رویکردها باید به گونه‌ای باشد که زمانبندی مشخصی وجود داشته باشد. و  بخش‌های اضافی حذف شود و از اعمال سلیقه جلوگیری کنیم.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: همه گواهی ساختمانی وپروانه‌ها همچنین مقاوم سازی و گواهی پایان کار و عدم خلافی فرآیند آن باید به تصویب شورا برسد./ایسنا

کپی