مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی تهاجمی نیست

بین الملل /
شناسه خبر: 488467

یک مقام ارشد کره جنوبی تایید کرد که مانور نظامی این کشور با آمریکا طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ماه آینده میلادی برگزار می‌شود.

 چویی جونگ کن، معاون مون جائه این، رییس جمهور کره جنوبی در امور برنامه‌ریزی صلح اظهار کرد: ماهیت این مانور نظامی تهاجمی نیست و به منظور تقویت اتحاد (کره جنوبی و آمریکا) انجام می‌شود.

چویی سپس در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت، مانور نظامی ماه آینده به طور عمده بر شبیه‌سازی‌های کامپیوتری متمرکز است، نه بر عملیات میدانی.

سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی هفته گذشته اظهار کرد، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در مرز دو کره تایید کرد که این مانورهای نظامی مشترک متوقف خواهند شد و تصمیم آمریکا برای ادامه این مانورها "نقض آشکار" توافق این دو رهبر در دیدار سال گذشته میلادی در سنگاپور است.

این سخنگو افزود، ادامه این مانورها از سر گیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با آمریکا را در خطر قرار می‌دهد.

چویی، معاون رییس جمهور کره جنوبی در ادامه صحبت‌هایش گفت: تا جایی که می‌دانم دونالد ترامپ به لغو مانور نظامی پیش‌رو متعهد نشده است. اگر چنین بود، در این خصوص با ما مشورت می‌شد.

وی خاطرنشان کرد، به دنبال نشست سنگاپور میان کیم و ترامپ، آمریکا و کره جنوبی یک مانور نظامی بزرگ را متوقف و مانور دیگری را لغو کردند تا کره شمالی را برای دست کشیدن از تسلیهات هسته‌ای متقاعد کنند.

چویی با این حال افزود، آمادگی آمریکا و کره جنوبی برای عملیات مشترک کاهش نیافته و "توانایی همکاری نظامی هرگز مورد سازش قرار نگرفته است".  / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.