رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

هرکس برای انتخابات شورایاری هزینه‌ای کند باید پاسخگو باشد

سیاسی /
شناسه خبر: 488453

با وجود تأکید چندباره رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری و ارسال نامه‌ای در همین زمینه به رئیس‌جمهور، رئیس قوه‌قضاییه، رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر کشور به منظور جلوگیری از برگزاری این انتخابات، اما شورای شهر تهران و وزارت کشور همچنان بدون توجه به این هشدارها، بر برگزاری این انتخابات اصرار دارد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید دوباره بر غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها اظهار کرد: هرکس برای انتخابات شورایاری هزینه‌ای کند باید پاسخگو باشد.

به گزارش تسنیم، با وجود تأکید چندباره رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری و ارسال نامه‌ای در همین زمینه به رئیس‌جمهور، رئیس قوه‌قضاییه، رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر کشور به منظور جلوگیری از برگزاری این انتخابات، اما شورای شهر تهران و وزارت کشور همچنان بدون توجه به این هشدارها، بر برگزاری این انتخابات اصرار دارد.

روز گذشته نیز آرش میلانی، رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های تهران در ارتباط با نامه سراج رئیس سازمان بازرسی کل شوراها در ارتباط با انتخابات شوراها مدعی شده بود: با توجه به این نامه هماهنگی‌هایی با سران سه قوه انجام شد و در نهایت موافقت آنها برای برگزاری این دوره از انتخابات اخذ شده است.

این در حالی است که محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این زمینه گفته بود:  در ابتدا قرار بود بنده نامه‌ای را به سران سه قوه درخصوص این انتخابات ارجاع دهم و قرار بر این بود که آقای روحانی در جلسه سران سه قوه به این موضوع اشاره کند که در نهایت این موضوع منتفی شد.

اما ناصر سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور روز گذشته در جریان بازدید از نمایشگاه الکامپ تصریح کرد: انتخابات شورایاری‌ها صد در صد غیرقانونی است و وزارت کشور دادخواستی برای ابطال مصوبه سال ٧٨ شورای شهر اعلام کرده بود، اما به دلایلی انصراف داد. انتخابات باید در قانون احصا شده باشد و در اصل ١ قانون اساسی هیچ جا اسمی از شورایاری برده نشده است.

وی ادامه داد: در مورد هزینه‌هایی که برای شورایاری از قانون بودجه عمومی و دولتی هزینه می‌شود چه کسی باید پاسخ دهد ما دنبال این موضوع هستیم و اگر تمکین کردند بهتر و بعدا فرصت دارند لایحه بدهند و قانون آن را تصویب کنند و درغیراینصورت ما هم قبل از آن اقدام خواهیم کرد و هم بعد از آن، اگر هزینه‌ای در این رابطه شد فردی که این هزینه را کرده است مسئول است.

حالا باید منتظر ماند و دید در حالی که فقط 5 روز تا زمان برگزاری این انتخابات زمان باقی مانده است، نظر سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر لغو آن به کرسی می‌نشیند یا شورای شهر و دولت انتخابات را برگزار می‌کنند.

اعتبار 6 میلیارد تومانی برای انتخابات شورایاری‌ها در نظر گرفته شده استعلت اصرار برای برگزاری انتخابات "غیرقانونی" شورایاری‌ها چیست؟!سران قوا با برگزاری انتخابات شورایاری‌‌های تهران موافقت کردندوزارت کشور: انتخابات شورایاری قانونی است/ با شهرداری تهران همکاری می‌کنیمشهرداری تهران: وظیفه داریم با تمام توان انتخابات شورایاری را برگزار کنیمتصمیم نهایی درباره برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در روز یکشنبه

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.