رئیس سازمان بهزیستی:

کاهش و کنترل طلاق از طریق سامانه «تصمیم»

اجتماعی /
شناسه خبر: 488420

رئیس سازمان بهزیستی کشور هدف از راه اندازی سامانه «تصمیم» این است که همسران دچار مشکل و اختلاف، قبل از اینکه وارد سیستم انتظامی و قضایی شوند، از طریق سیستم غربال سامانه تصمیم که شامل مددکار اجتماعی، روان شناس و کارشناس خانواده است، مشاوره هایی را دریافت کنند که به سازش منجر شود و از وقوع طلاق جلوگیری شود.

وحید قبادی دانا با اشاره به اینکه سامانه تصمیم در اجرای طرح کاهش و کنترل طلاق با مشارکت قوه قضائیه راه اندازی شده است، گفت: افراد پیش از اینکه اقدام به طلاق کنند، از طریق سامانه «تصمیم» توسط مشاوران و روانشناسان بهزیستی مورد مشاوره قرار می گیرند.

قبادی دانا اظهار داشت: طلاق یک چاره و راه حل پذیرفته شده و در واقع مغبوض ترین حلال خداوند است اما متاسفانه اکنون قبح مساله طلاق در جامعه ریخته و به رویه عادی تبدیل شده است و برخی به طلاق افتخار می کنند که پسندیده نیست.
وی خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه تصمیم خوب است اما کافی نیست زیرا طلاق مساله ای چند بعدی است و تفاوتی که نسبت به سایر آسیب ها دارد، این است که علاوه بر عنصر فقر، عوامل دیگری در آن تاثیرگذار است.
رئیس سازمان بهزیستی یادآور شد: با توجه به اهتمام ویژه مقام معظم رهبری برای کاهش و رفع آسیب های اجتماعی پنج آسیب اصلی شامل طلاق، بیکاری، مفاسد اخلاقی، اعتیاد و حاشیه نشینی در سازمان بهزیستی مدنظر است.
قبادی دانا اضافه کرد: برای مدیریت و کاهش آسیب ها، ستاد ویژه در سازمان بهزیستی تشکیل شده است که فرآیندها و اقداماتی که تاکنون انجام شده را مورد بررسی، بازنگری و بازبینی قرار می دهد.
وی گفت: برخی از موارد پیشگیری از طلاق باید از دوران کودکی در تربیت افراد مورد توجه قرار گیرد و افراد در قالب فعالیت های اجتماعی، آموزش سبک صحیح زندگی و مهارت آموزی روش درست زندگی کردن را تعلیم ببینند./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.