اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
رئیس سازمان بهزیستی:

کاهش و کنترل طلاق از طریق سامانه «تصمیم»

کاهش و کنترل طلاق از طریق سامانه «تصمیم»

رئیس سازمان بهزیستی کشور هدف از راه اندازی سامانه «تصمیم» این است که همسران دچار مشکل و اختلاف، قبل از اینکه وارد سیستم انتظامی و قضایی شوند، از طریق سیستم غربال سامانه تصمیم که شامل مددکار اجتماعی، روان شناس و کارشناس خانواده است، مشاوره هایی را دریافت کنند که به سازش منجر شود و از وقوع طلاق جلوگیری شود.

وحید قبادی دانا با اشاره به اینکه سامانه تصمیم در اجرای طرح کاهش و کنترل طلاق با مشارکت قوه قضائیه راه اندازی شده است، گفت: افراد پیش از اینکه اقدام به طلاق کنند، از طریق سامانه «تصمیم» توسط مشاوران و روانشناسان بهزیستی مورد مشاوره قرار می گیرند.

قبادی دانا اظهار داشت: طلاق یک چاره و راه حل پذیرفته شده و در واقع مغبوض ترین حلال خداوند است اما متاسفانه اکنون قبح مساله طلاق در جامعه ریخته و به رویه عادی تبدیل شده است و برخی به طلاق افتخار می کنند که پسندیده نیست.
وی خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه تصمیم خوب است اما کافی نیست زیرا طلاق مساله ای چند بعدی است و تفاوتی که نسبت به سایر آسیب ها دارد، این است که علاوه بر عنصر فقر، عوامل دیگری در آن تاثیرگذار است.
رئیس سازمان بهزیستی یادآور شد: با توجه به اهتمام ویژه مقام معظم رهبری برای کاهش و رفع آسیب های اجتماعی پنج آسیب اصلی شامل طلاق، بیکاری، مفاسد اخلاقی، اعتیاد و حاشیه نشینی در سازمان بهزیستی مدنظر است.
قبادی دانا اضافه کرد: برای مدیریت و کاهش آسیب ها، ستاد ویژه در سازمان بهزیستی تشکیل شده است که فرآیندها و اقداماتی که تاکنون انجام شده را مورد بررسی، بازنگری و بازبینی قرار می دهد.
وی گفت: برخی از موارد پیشگیری از طلاق باید از دوران کودکی در تربیت افراد مورد توجه قرار گیرد و افراد در قالب فعالیت های اجتماعی، آموزش سبک صحیح زندگی و مهارت آموزی روش درست زندگی کردن را تعلیم ببینند./ایرنا

کپی