اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
ماجـــرا

خداحافظ اینستاگرام

خداحافظ اینستاگرام
یگانه خدامی

مهراب قاسم خانی از هنرمندان پرکار فضای مجازی بود. یک اینستاگرامی که البته مدتی توئیتر را هم امتحان کرد اما باز بیشتر او را در اینستاگرام می‌دیدیم. قاسم خانی جزو چهره‌هایی بود که به مسائل اجتماعی و سیاسی هم می‌پرداخت و هر از گاهی پست‌هایش حسابی جنجالی می‌شد. اما به نظر می‌رسد او حداقل برای مدتی می‌خواهد عطای فضای مجازی را به لقایش ببخشد.

قاسم خانی دیروز در اینستاگرامش نوشت: «راستش من یه مدتیه که به دلایل مختلفی فتیله این صفحه رو‌ کشیدم پایین و فعلاً هم تصمیم دارم به همین منوال رفتار کنم که دلیل اصلیش حال و هوای این روزای خودمه... دلیل دیگه‌اش هم اینه که به نظرم سکوت کردن توی فضای متشنج و پرخاشگر و پر از سوءتفاهم این روزای مملکت کار عاقلانه‌تریه. فضایی که نتیجه برنامه‌ریزی و تبلیغات منفی جریانیه که داره آدرس غلط میده و با برچسب زدن، مردم رو در برابر هم قرار میده و خودش پشت این اختلافا مخفی میشه.توی این مدت هم اگه یه وقتایی نظری دادم، نقدی کردم یا غری زدم، نه با احساس قهرمان‌بازی بوده، نه تحت تأثیر جریانی بودم، نه دلم خواسته جریانی درست کنم. همون مطالباتی رو داشتم که خیلی از مردم دارن و همون حرف‌هایی رو زدم که خیلی از مردم می‌زنن... اونم خیلی محافظه‌کارانه‌تر، خیلی ترسو‌تر و...ولی دیگه نه دلم می‌خواد جایی دعوت بشم، نه از جایی بهم زنگ بزنن، نه از جایی بهم پیغام برسونن. دیگه نمی‌خوام خانواده‌ام رو نگران کنم و دل بابا و مامانم رو توی این سن بلرزونم... چنین لایف استایلی یه حدی از فداکاری و جسارت و از خودگذشتگی لازم داره که انگار من ندارمش. پ.ن اول: باور کنید جواب دادن به بچه‌تون، وقتی ازتون می‌پرسه «ممنوع الکار چیه؟» یا «چیکار کردی که ممنوع الکاری؟» کار سختیه. پ.ن دوم: اینم بگم که به همه پست‌هایی که تا الآن گذاشتم اعتقاد دارم و از هیچ کدوم پشیمون نیستم. پ.ن سوم: هنوزم غر‌هایی که دارم رو می‌نویسم، ولی توی نوت‌بوک خودم. شاید اگه یه روزی فضا آروم‌تر شد یا حال خودم بهتر شد، دوباره پستشون کنم»
جالب اینجاست که سام درخشانی بازیگر هم برای همین پست مهراب قاسم خانی کامنت گذاشت و نوشت:«حال و روز هممون». با یک ایموجی غمگین.
 

کپی