اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
بهزیستی:

پرداخت تسهیلات۵۰ میلیونی به کارفرمایانی که معلولان را به کار گیرند

پرداخت تسهیلات۵۰ میلیونی به کارفرمایانی که معلولان را به کار گیرند

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت:به هر کارآفرینی که معلولان و مددجویان بهزیستی را بکار گیری کند مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات داده می‌شود.

 ذوالفقار  یزدان مهر در  آیین افتتاح دو هزارمین واحد مسکونی روستایی مددجویان زلزله زده بهزیستی استان کرمانشاه که امروز (۲۹ تیر)  انجام شد، با اشاره به تخریب ۲۵۹۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در زلزله سال ۹۶ استان کرمانشاه گفت: خوشبختانه از همان زمان عزم جدی برای بازسازی واحدهای مددجویان شکل گرفت و امروز شاهد افتتاح دو هزارمین واحد مسکونی مددجویان هستیم.

وی با افزود: در کنار ساخت واحد مسکونی برای مددجویان زلزله زده، بهزیستی از ساخت واحد مسکونی برای دیگر مددجویان خود غافل نمانده و هم اکنون ۱۵ هزار واحد مسکونی توسط قرارگاه خاتم (ص)، ۵۲۵۲ واحد توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و شش هزار واحد دیگر توسط بسیج سازندگی در حال ساخت است.

وی افزود: همچنین ساخت ۶۵۸۸ واحد مسکونی برای خانوارهای دو معلوله کشور در حال ساخت است که از این تعداد ۱۷۸ واحد سهم استان کرمانشاه است.

وی افزود: برای ساخت هر یک از این واحدها ۴۰ میلیون تومان تسهیلات و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

یزدان مهر با اشاره به تورم و گرانی مصالح گفت: با توجه به این شرایط باید برای هر واحد ۱۲ میلیون تومان تامین می شد تا فشاری به مددجویان در بخش سهم آورده وارد نشود. در همین راستا همایش خیرین در مشهد برگزار  شد و خوشبختانه در همان مراسم مشکل تامین این مبلغ برای ۴۷ واحد مددجویان استان کرمانشاه مرتفع شد.

یزدان مهر تصریح کرد: امروز هم استاندار تامین ۵۰ درصد از این مبلغ را برای ۱۳۱ واحد باقی مانده خانوارهای دو معلول استان فراهم کردند.

یزدان مهر در ادامه اشاره‌ای هم به اقدامات بهزیستی در بحث اشتغال مددجویان داشت و افزود: امسال متعهد شده‌ایم ۵۴ هزار شغل برای مددجویان تحت پوشش ایجاد کنیم.

یزدان مهر تصریح کرد: همچنین ۲۳ درصد حق بیمه سهم کارفرما برای این افراد پرداخت می‌شود و برای تثبیت اشتغال معلولان پرداخت این مبلغ تا پنج سال ادامه خواهد داشت.

کپی