واکنش مخالف بحرینی نسبت به تلاش برای ترورش

بین الملل /
شناسه خبر: 488312

یکی از مخالفان دولت بحرین نسبت به طرح تلاش برای ترورش که در برنامه‌ای در شبکه الجزیره از آن پرده برداشته شد، واکنش نشان داد.

برنامه "آنچه پنهان شده، بزرگ‌تر است" اخیراً از شبکه الجزیره پخش شد و اطلاعاتی پیرامون تلاش برای ترور عبدالوهاب حسین در سال ۲۰۰۳ را افشا کرد.

وی در واکنش به زندانی شدن و محکوم شدنش به حبس ابد گفت: مهم نیست که بمیرم یا زنده بمانم. مهم این است که مساله‌ای که به خاطر آن، مردم قربانی می‌شوند، پایدار مانده و پیروز شود. من برای خدمت به مردم، آرمان و میهن خود در این مسیر می‌مانم.

شبکه الجزیره قطر اعتراف‌های یکی از نیروهای القاعده را روز یکشنبه پخش کرد که گفته بود، دستوراتی از سازمان امنیت ملی بحرین برای ترور عبدالوهاب حسین دریافت کرده است.

محمد صالح، سرکرده باند وابسته به تشکیلات القاعده درباره طرح همکاری با سازمان امنیت ملی برای ترور عبدالوهاب حسین و دیگر شخصیت‌های مخالف رژیم آل خلیفه سخن گفت و تصریح کرد، با افسر عدنان الضاعن و عادل فلیفل دیدار کرده و آنها به او گفتند دستوراتشان مورد استقبال پادشاه بحرین است. همچنین فلیفل با صالح در کاخش دیدار کرده و به او قول داده است حبسش را که به دلیل حمل سلاح در عربستان سپری کرده است، جبران کند.

برنامه "آنچه پنهان شده، بزرگتر است"، به شهادت فرماندهان ارتش و در رأس آنها یاسر الجلاهمه از حقایق دیگری در بحرین از جمله ساختگی بودن مسائل امنیتی علیه مخالفان و اقدام برای تحریک فرقه‌ای پرده برداشته است.   / ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.