اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

واکنش مخالف بحرینی نسبت به تلاش برای ترورش

واکنش مخالف بحرینی نسبت به تلاش برای ترورش

یکی از مخالفان دولت بحرین نسبت به طرح تلاش برای ترورش که در برنامه‌ای در شبکه الجزیره از آن پرده برداشته شد، واکنش نشان داد.

برنامه "آنچه پنهان شده، بزرگ‌تر است" اخیراً از شبکه الجزیره پخش شد و اطلاعاتی پیرامون تلاش برای ترور عبدالوهاب حسین در سال ۲۰۰۳ را افشا کرد.

وی در واکنش به زندانی شدن و محکوم شدنش به حبس ابد گفت: مهم نیست که بمیرم یا زنده بمانم. مهم این است که مساله‌ای که به خاطر آن، مردم قربانی می‌شوند، پایدار مانده و پیروز شود. من برای خدمت به مردم، آرمان و میهن خود در این مسیر می‌مانم.

شبکه الجزیره قطر اعتراف‌های یکی از نیروهای القاعده را روز یکشنبه پخش کرد که گفته بود، دستوراتی از سازمان امنیت ملی بحرین برای ترور عبدالوهاب حسین دریافت کرده است.

محمد صالح، سرکرده باند وابسته به تشکیلات القاعده درباره طرح همکاری با سازمان امنیت ملی برای ترور عبدالوهاب حسین و دیگر شخصیت‌های مخالف رژیم آل خلیفه سخن گفت و تصریح کرد، با افسر عدنان الضاعن و عادل فلیفل دیدار کرده و آنها به او گفتند دستوراتشان مورد استقبال پادشاه بحرین است. همچنین فلیفل با صالح در کاخش دیدار کرده و به او قول داده است حبسش را که به دلیل حمل سلاح در عربستان سپری کرده است، جبران کند.

برنامه "آنچه پنهان شده، بزرگتر است"، به شهادت فرماندهان ارتش و در رأس آنها یاسر الجلاهمه از حقایق دیگری در بحرین از جمله ساختگی بودن مسائل امنیتی علیه مخالفان و اقدام برای تحریک فرقه‌ای پرده برداشته است.   / ایسنا

کپی