اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

واکنش سرپرست آموزش و پرورش به احتمال وزیر شدنش

واکنش سرپرست آموزش و پرورش به احتمال وزیر شدنش

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره امکان معرفی‌اش به عنوان وزیر آموزش از سوی دولت گفت: اولویت اول من در حال حاضر اوقات فراغت و ثبت‌نام آسان و روان دانش‌آموزان، آغاز سال تحصیلی باشکوه و به سرانجام رساندن رتبه بندی معلمان است و به غیر از این به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنم.

سید جواد حسینی در واکنش به اینکه برخی مدارس اعلام می‌کنند که دانش‌آموزان کنکوری باید برای بعضی از دروس در  آموزشگاهی که مدرسه با آن قرارداد دارد، ثبت نام کنند، عنوان کرد: اصلا و ابدا نباید چنین اتفافی بیفتد.

وی تاکید کرد: درس اجباری همان برنامه درس ملی است که بر اساس سند تحول بنیادی از مرحله پیش دبستانی آغاز و تا دپیلم ادامه پیدا می‌کند.

حسینی با اشاره به این که سند تحول بنیادین برای آموزش اصل است، گفت: غیر از برنامه درس ملی هر اتفاقی در زمینه یادگیری، فوق برنامه و تقویت تکمیل دروس اتفاق بیفتد، اختیاری است و هیچ فردی نمی‌تواند دیگران را مجبور به این کار کند.

وی درخصوص اجباری بودن یا نبودن کمک‌های مردمی عنوان کرد: ۲۴ نوع مدرسه داریم که برخی از آن‌ها غیردولتی هستند و بر اساس تعرفه‌های قانونی حق ثبت‌نام دارند و لاغیر، اگر خارج از این تعرفه از اولیای دانش آموزان شهریه دریافت کنند، خلاف قانون انجام داده‌اند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: در مدارس دولتی بر اساس قانون اساسی ثبت‌نام و تحصیل رایگان است و اگر از ولی دانش‌آموز برای ثبت‌نام به اجبار پول گرفته شود، خلاف قانون صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: یکسری از هزینه‌ها وجود دارد، مانند هزینه کتاب و شهریه که اینها جداست، اما پول برای ثبت‌نام در مدارس دولتی غیرقانونی است./ایلنا
 

کپی