اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

چگونه حساب کاربری هک شده در گوگل را بازیابی کنیم؟

چگونه حساب کاربری هک شده در گوگل را بازیابی کنیم؟

یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند برای یک کاربر گوگل رخ دهد این است که حساب کاربری خود را از دست دهد. این موضوع به ویژه برای افرادی که به طور دائمی از حساب کاربری خود استفاده می کنند بسیار مهم است.

اگر ایمیل یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید یا هک شده اید، می توانید با دنبال کردن مراحلی ساده، حساب گوگل خود را بازیابی کنید.

این روزها که بسیاری از تاییدیه های شبکه های اجتماعی نیز از طریق آدرس ایمیل انجام می شود، هیچ چیز بدتر از عدم دسترسی به حساب های کاربری نخواهد بود، به خصوص اگر این ایمیل را در شبکه های اجتماعی متعددی مورد استفاده قرار داده باشید. وقتی برای ورود به حساب کاربری خود مشکل پیدا می کنید، معمولا دو نوع اتفاق می افتد. در حالت اول شما رمز خود را فراموش کرده اید و در حالت دوم هک شده اید.

 

اگر در ورود به حساب گوگل خود مشکل دارید به صفحه جستجوی My Google بروید و مراحل زیر را اجرا کنید:

_شماره تلفن یا آدرس ایمیل بازیابی ارائه شده خود را وارد کنید

_اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید روی گزینه "چگونه یک حساب گوگل را بازیابی کنید" کلیک کنید

_اگر رمز عبور شما مشکل داشته باشد، برای بازیابی حسابتانگذرواژه خود از صفحه بازیابی حساب استفاده کنید. از شما خواسته خواهد شد تا با ارسال پاسخ هایی به  چند سوال امنیتی هویت خود را تأیید کنید.

 

اگر قصد دارید از حساب گوگل خود ایمیلیتان را بازیابی کنید باید برای شروع بازیابی رمز عبور، ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید.در صورت امکان سعی کنید این فرآیند را با استفاده از یک دستگاه (و مرورگر) انجام دهید که قبلا با آن وارد سیستم شده اید و حتی موقعیت مکانی نیز در فعالیت شما موثر است.

اگر نمیتوانید هویت خود را از طریق سوالات امنیتی تأیید کنید، می توانید دوباره امتحان کنید. گوگل راهنمایی های مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد که این مشکل را حل کنید. پس از تأیید هویت خود، شما قادر خواهید بود رمز عبورتان را بازنشانی کنید.اگر از این گزینه استفاده کنید، باید بدانید که باید آدرس ایمیل خود را ارائه دهید، بنابراین اگر هر دو مورد را فراموش کرده اید، دستورالعمل «آدرس ایمیل را فراموش کرده اید» را استفاده کنید.

چگونه بفهمید حساب کاربری شما هک شده است؟

اگر شما نمیتوانید با هیچ روشی وارد حساب گوگل خود شوید و متوجه میشوید که فرد دیگری رمز عبور شما یا شماره تلفن بازیابی را تغییر داده است یا حساب کاربری را حذف کرد ه است باید به بخش بازیابی حساب گوگل مراجعه کنید. بسیار مهم است که نگران نباشید و به سادگی به سوالات پاسخ دهید و به ترتیب به دستورات عمل کنید. اگر همه چیز با شکست مواجه شود یا نمیتوانید به دلیل دیگری وارد شوید (مانند اینکه با تأیید دو مرحله ای مشکل دارید یا نمیتوانید رمز عبور خود را با یک کد از طریق متن ارسالی استفاده کنید) آخرین توصیه ما به شما ارسال ایمیل به بخش کارشناسان یا شکایات گوگل است. در ایمیل آدرس خود و مشکلات را نوشته و منتطر پاسخ تیم پشتیبانی گوگل باشید./انتخاب

کپی